Giriş Yap / Kayıt Ol

BCC (Blend Carbon Copy), hazırlamış olduğunuz bir maili birden fazla kişiye gizli olarak göndermenize yardımcı olur. Bu alana yazmış olduğunuz mail adresi bilgisi mail’i alan diğer kullanıcılar tarafından görüntülemez.

BCC’nin kullanım alanları mail mesajlaşmalarında oldukça fazladır. Birçok popüler mail servisi ve mail yazılımı (Outlook Express gibi) kullanıcılara ayrıca BCC alanı sunarak hazırlamış oldukları bir maili gizli şekilde çoklu kullanıcılara iletmelerine yardımcı olur.

Normal şartlarda Kime kısmı yani CC’ye birden fazla mail adresi yazarsak alıcı kullanıcı bu mailin kendisine ve ekstradan hangi mail adreslerine gönderildiğini görme şansına sahip olacaktır. Oysa BCC alanına yazılan mail adresleri alıcı tarafından görüntülenemeyecektir. Bu nedenle BBC kısmı daha çok bir mail’i çoklu kişilere göndermek isteyip mail adreslerini diğer alıcılarla paylaşmak istenilmemesi durumunda tercih edilmektedir.

Bcc : Blend Carbon Copy = Buraya yazılan mail adresleri gizli , saklı alıcılar diyebiliriz. Cc ‘de yazdığınız mail adresleri diğer kullanıcılar tarafından görünebilir , ama Bcc yazdığınız mail adresleri diğer maili alan kullanıcılar tarafından görünmeyecektir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.