Giriş Yap / Kayıt Ol

CC (Carbon Copy), bir maili birden fazla kullanıcıya göndermek istediğinizde, tek tek mailleri göndermek yerine bu sütün yardımıyla tüm kullanıcılara tek seferde maili göndermenize yardımcı olan özelliktir. CC’yi kullanırken her yazdığınız mail adresinin ardından virgül işareti veya boşluk koymanız gerekir.

CC kavramının sıklıkla karıştırılan bir kavram olmasının en önemli nedenlerinden biri bu kavrama fazlasıyla benzeyen BCC kavramının da mail sütunlarının arasında yer alıyor oluşudur. CC ile BCC arasındaki en büyük fark CC ile göndereceğiniz maillerde alıcının bu maili kimlerin alacağını görüyor olmasıdır.

Bunu basit bir örnekle açıklayacak olursak; Ahmet bir mail yazıyor ve bu maili işi arkadaşları olan Mehmet ve Kemal’e göndermek istiyor. Ahmet mailini hazırladıktan sonra CC sütununa Mehmet ve Kemal’in mail adreslerini yazıp elektronik postasını gönderiyor. Mail aynı anda Mehmet ve Kemal’e ulaşıyor ve bu kişiler maillerini açtığında bu mailin kendisi dışında kime gönderildiğini CC sütünü yardımıyla görebiliyor. Dolayısıyla Mehmet bu mail’in Kemal’e ulaştığından haberdar olurken Kemal’de mailin Mehmet’e ulaştığından haberdar olabiliyor.

CC veya Carbon Copy özelliği her mail kullanıcısına opsiyon olarak sunulur. Eğer kullanıcı bir mail gönderirken bu mailin kopyasını farklı birine göndermek istemiyorsa CC özelliğini kullanmamak için bu sütünü boş bırakabilir. Bunun yerine yalnızca “To:” Kime/Alıcı kısmını doldurmaları yeterli olacaktır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.