Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Bing News, Bing arama motorunun haber derleme ve kullanıcılarla buluşturma işlevlerini yürüten servisidir. Tıpkı Google News ya da Gazetelik hizmetlerinde olduğu gibi yayıncı olmak isteyen platformların başvuru yaparak, kabul edilmeleri gerekir. Bing News, sadece arama yapıldığında açılabilen ‘Haberler’ kategorisine içerik sıralamaz, diğer bir yandan da gündem ile alakalı aramalarda ana sonuçları da bu hizmet sayesinde eriştikleri bağlantılarla oluşturur. Bu noktada ise firmanın yararlandığı algoritmalar site popülerliğini ve içerik zenginliğini gözetir.

Bing her ne kadar ülkemizde kullanım oranı olarak rakiplerinin gerisinde kalıyor olsa da, batı ülkelerinde oldukça yüksek kullanıma sahiptir. Ülkemizde ise özellikle resmi kurumlarda tarayıcı anasayfası olması dolayısıyla pazar payı ile var olmayı başarabilmektedir. Bing News özellikle Google News’in algoritmasında rekabete dâhil olmanın çok zor bir hale gelmesiyle internet sektöründe aktif olmaya çalışan kullanıcıların odaklarına girmeye başardı. İçerik üreticiler ise henüz serviste yayıncı olmakla ilgili sorulara sahipler.

Bing News

Bing News Publisher Başvurusu Yapmak

Bing News içerik üretici başvurusu oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun için oluşturdukları siteye buradan ulaşabilirsiniz. Ulaştıktan sonra ‘Get Started’ bölümünden Microsoft hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında bir başvuru formu ile karşılaşacağız. Bu formu doldurduktan sonra başvurumuzu yapmış oluyoruz, geriye sadece incelemeyi beklemek kalıyor. Eğer sitemiz onaylanırsa hem Microsoft mail hesabımıza yollanılan mail ile haberimiz oluyor, hem de Pubhub’ta oluşturulan sayfamızda onaylandığımızı görebiliyoruz. Eğer onaylandıktan sonra içerikleriniz serviste kullanıcılara sunulmuyorsa merak etmeyin, sitenizin onay aldıktan sonra sisteme dâhil edilmesi birkaç hafta sürebilmekte.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.