wmaraci reklam

İçerik Nedir? İçerik Analizi ve İçerik Servisleri

İçerik Nedir? İçerik Analizi ve İçerik Servisleri

İçerik, bir web sayfası içerisinde kullanıcılar tarafından görüntülenen metin, resim, video veya dosyalardır. İçerik yalnızca bunlardan biri olabileceği gibi bunların tümünü veya bazılarını da bir arada bulundurabilir. Bir internet sitesi veya blog oluştururken en önemli şey içeriktir. Çünkü ne kadar kaliteli ve doyurucu içerikleriniz olursa ziyaretçiler ve arama motorları sayfanızı o derecede sevecek ve web sitenizi yükseltecektir. Kaliteli ve benzersiz içerikler üretmek, web sitenizi sürekli olarak kaliteli içeriklerle güncellemek sayfalarınızı kullanıcılar tarafından daha bulunabilir ve değerli kılacaktır.

İçerik Analizi

Web sitelerinin daha iyi geri dönüşler alabilmesi için içeriklerini bir kere yayınlayıp çürümeye bırakmak yerine sürekli güncellemesi ve içeriklerini en iyi şekilde analiz etmesi gerekir. İçeriklerin durumunu göz önünde bulundurmak ve içeriklerin amacına ulaşması için yapılabilecek çalışmaları çıkartma işlemine içerik analizi diyoruz. İçerik analizi yapmanın farklı yolları vardır ve hiçbir zaman içerikler aynı yollarla analiz edilmeyebilir.

Bir web blogu sahibiyseniz ve içeriklerinizin durumunu analiz etmek istiyorsanız öncelikle tüm içerikleriniz ve içeriklerinize dair bilgilerin yer aldığı bir Excel tablosu oluşturabilirsiniz. Ardından bu içerikler için belirli hedefler belirleyebilir ve bu hedeflere ulaşılması için içeriklerin nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair bir yol haritası çıkartabilirsiniz. Örneğin sayfada durma süresi en az olan içeriklerin uzunluğunu ve doyuruculuğunu arttırmanız gerekecektir. Böylece sayfanıza gelen kullanıcı daha çok sitenizde kalacak ve sonuç olarak sitede kalma oranı arttırılacak ve içerik analizi sonucunda istenen hedefe ulaşılacaktır.

İçerikleriniz için yapacağınız çalışmaları çıkarttıktan sonra da içeriklerinizin durumunu sürekli ve belirli aralıklarla kontrol etmeniz, gerekli olan durumlarda yeni stratejiler belirlemeniz gerekebilir. Unutmayın ki internet dünyasının kralı içeriktir.

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt
İlginizi Çekebilir!

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt

Web, internet üzerinde yayınlanan birbiriyle bağlantılı hiber metin elemanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Web kelimesi, İngilizce anlamıyla kumaş dokusundan esinlenerek verilmiş bir isimdir. Dilimizdeki karşılığı ise ağ kelimes...

İçerik Servisleri

İçerik servisleri sıklıkla 2000’li yıllarda kullanılmaya başlanan bazı mobil içeriklerin ücret/kontör karşılığında kullanıcıya sunulmasıdır. Yukarıdaki iki kavramdan tamamen bağımsız bir kavram olan içerik servislerinin günümüzde artık Wi-Fi ve akıllı cihazların yaygın hale gelmesiyle devri neredeyse tamamen kapanmıştır. Eğer içerik servisleri nedeniyle hattınızdan bir kesinti yapılıyorsa müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı içerik servislerine kapatabilir yada mevcut içerik servisi aboneliklerinizi iptal ettirebilirsiniz. 

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 HTS Kaydı
  Abdullah İnstagram konuşmaları hts Ye yansırmı... HTS Kaydı
 • 2 Xing
  Zeynep Almanya'da hemşire olarak çalışmak için ilan vermek istiyorum... Xing
 • 3 YS Belgesi
  Mehmet Sami Merhaba, Kendi sunucum yok bir hosting firması bünyesinde barınmakta olan bir blog sitem var bunun i... YS Belgesi
 • 4 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 5 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al