Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

İçerik, bir web sayfası içerisinde kullanıcılar tarafından görüntülenen metin, resim, video veya dosyalardır. İçerik yalnızca bunlardan biri olabileceği gibi bunların tümünü veya bazılarını da bir arada bulundurabilir. Bir internet sitesi veya blog oluştururken en önemli şey içeriktir. Çünkü ne kadar kaliteli ve doyurucu içerikleriniz olursa ziyaretçiler ve arama motorları sayfanızı o derecede sevecek ve web sitenizi yükseltecektir. Kaliteli ve benzersiz içerikler üretmek, web sitenizi sürekli olarak kaliteli içeriklerle güncellemek sayfalarınızı kullanıcılar tarafından daha bulunabilir ve değerli kılacaktır.

İçerik

İçerik Analizi

Web sitelerinin daha iyi geri dönüşler alabilmesi için içeriklerini bir kere yayınlayıp çürümeye bırakmak yerine sürekli güncellemesi ve içeriklerini en iyi şekilde analiz etmesi gerekir. İçeriklerin durumunu göz önünde bulundurmak ve içeriklerin amacına ulaşması için yapılabilecek çalışmaları çıkartma işlemine içerik analizi diyoruz. İçerik analizi yapmanın farklı yolları vardır ve hiçbir zaman içerikler aynı yollarla analiz edilmeyebilir.

Bir web blogu sahibiyseniz ve içeriklerinizin durumunu analiz etmek istiyorsanız öncelikle tüm içerikleriniz ve içeriklerinize dair bilgilerin yer aldığı bir Excel tablosu oluşturabilirsiniz. Ardından bu içerikler için belirli hedefler belirleyebilir ve bu hedeflere ulaşılması için içeriklerin nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair bir yol haritası çıkartabilirsiniz. Örneğin sayfada durma süresi en az olan içeriklerin uzunluğunu ve doyuruculuğunu arttırmanız gerekecektir. Böylece sayfanıza gelen kullanıcı daha çok sitenizde kalacak ve sonuç olarak sitede kalma oranı arttırılacak ve içerik analizi sonucunda istenen hedefe ulaşılacaktır.

İçerikleriniz için yapacağınız çalışmaları çıkarttıktan sonra da içeriklerinizin durumunu sürekli ve belirli aralıklarla kontrol etmeniz, gerekli olan durumlarda yeni stratejiler belirlemeniz gerekebilir. Unutmayın ki internet dünyasının kralı içeriktir.

İçerik Servisleri

İçerik servisleri sıklıkla 2000’li yıllarda kullanılmaya başlanan bazı mobil içeriklerin ücret/kontör karşılığında kullanıcıya sunulmasıdır. Yukarıdaki iki kavramdan tamamen bağımsız bir kavram olan içerik servislerinin günümüzde artık Wi-Fi ve akıllı cihazların yaygın hale gelmesiyle devri neredeyse tamamen kapanmıştır. Eğer içerik servisleri nedeniyle hattınızdan bir kesinti yapılıyorsa müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı içerik servislerine kapatabilir yada mevcut içerik servisi aboneliklerinizi iptal ettirebilirsiniz. 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.