Giriş Yap / Kayıt Ol

Buton, üzerine tıklandığında veya imleci üzerine doğru hareket ettirdiğinizde yazılımların içerisinde bir süreci başlatmaya yardımcı olan ara geçiş araçlarıdır. Butonların kullanılmasının temel amacı kullanıcılara daha kolay bir kullanım deneyimi yaşatmaktır. Ayrıca butonlar diğer düğmelere oranla daha dikkat çekicidir ve kullanım alışkanlıklarından dolayı kullanıcılar bir işlem gerçekleştirirken ilk adımda gözleriyle butonları tararlar.

Buton

Buton Yapma

Web siteniz veya yazılımınız için herhangi bir buton meydana getirmek istiyorsanız bunun birçok farklı yolu vardır;

1-Hazır butonları kullanmak

İnternet üzerinden paylaşılan birçok farklı ve istenilen amaca göre özelleştirilebilir buton tasarımları mevcuttur. Bu buton tasarımlarını indirip, kendinize göre düzenleyerek kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

2-Kendi butonunuzu oluşturun

Hazır şablonlarda tam olarak ihtiyacınız olanı bulamayanlardansanız kendi butonunuzu yapmayı deneyebilirsiniz. Photoshop gibi gelişmiş yazılımlarla kendi butonunuzu meydana getirebileceğiniz gibi daha basit ve yalnızca buton yapmak için oluşturulmuş olan freeware yazılımlardan faydalanabilirsiniz.

Buton Kodları

Yukarıdaki iki farklı yönteme alternatif olarak hazır şekilde sunulan buton kodlarından da faydalanabilirsiniz. Özellikle HTML kodları içeren birçok site yeni başlayanların kullanabileceği CSS/HTML/Flash destekli buton kodları sunmaktadır. Bu sitelere ulaşarak beğendiğiniz butonu CSS dosyasına dahil ederek veya doğrudan bir HTML tasarımın içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.