Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

CPL (Cost Per Lead), belirlenen eylem başına reklam verenin ödeme yaptığı, geri dönüşün en yüksek olduğu reklam modellerinden biridir. CPL reklam türünde şartlar reklam veren tarafından belirlenir ve belirlenen kampanya şartları tamamlandığında yayıncıya başarılı ödemeler gerçekleştirilir.

CPL

CPL’nin dönüşü en yüksek reklam modellerinden biri olmasının nedeni eylemi reklam verenin belirlemesinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, bir e-ticaret siteniz var ve siz bu siteye üye çekmek istiyorsunuz. Vereceğiniz normal reklamlarla geri elde edeceğiniz üye sayısı tamamen tahmini rakamlardan oluşacaktır. Oysa doğrudan şartlı olarak getirilen üye başına rakam verdiğiniz taktirde paranızın tam karşılığını alacak ve reklamdan en yüksek geri dönüşü elde edeceksiniz.

CPL’ler farklı eylemlerle görülebilir. Bazen üye getirme asıl eylemken bazen ise form doldurma veya anket tamamlama olabilir. Yayıncıların gelirinin düşük olması nedeniyle birçok web sitesi sahibi CPL reklamlarını mantıksız ve düşük gelirli kabul etmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde CPL reklamları verebilmek için büyük bütçeler ayırmanız gerektiğini de öne sürebiliriz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.