wmaraci reklam

E-Ticaret Nedir? E-Ticaret Sitesi ve E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret Nedir? E-Ticaret Sitesi ve E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret veya Elektronik Ticaret, ticaretin internet üzerinden gerçekleştirildiği bir iş modelidir. Birçok farklı ticaret tipini içerisinde barındıran E-ticaret hizmetinde bir sanal ürünün satışı gerçekleştirilirken diğer yandan tamamen fiziki bir ürünün de ticaretinin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Her geçen gün insanların daha çok online olması ve alışverişlerine online ortamlardan faydalanarak yön vermesi nedeniyle e-ticaret ürün satışı yapmak isteyen her işletme için çağımızın vazgeçilmez ticaret alanlarından birini oluşturuyor.

E-Ticaret Sitesi

Ürünlerinizi internet aracılığıyla diğer kullanıcılara satışa sunmak istiyorsanız kullanacağınız büyük sitelerin yanı sıra ayrıca kendiniz için oluşturabileceğiniz bir de e-ticaret sitesi sahibi olmak gerekiyor. Bu internet sitesi işletmeniz hakkında bilgileri, satışını yapmış olduğunuz ürünleri içereceği gibi aynı zamanda gelişmiş ödeme modülleri sayesinde alıcılara doğrudan internet siteniz üzerinden alışveriş yapabilme olanağını da sunar. Böylece mağazanız içerisinden gerçekleştirdiğiniz satışların yanı sıra online mağazanız içerisinden de satış gerçekleştirerek hem tüm ülke çapında satış hizmeti verebilir hem de işletmenizin satış oranını defalarca kez katlayabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri

Buraya kadar okuduklarınızın hepsi çok güzel şeylerdi. Fakat bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve bunun güvenliğini sağlamak gibi işlemler çoğu bilgisayar kullanıcısı için sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Zira bir e-ticaret sitesini sıfırdan meydana getirmek son derece uğraşılı bir iştir ve programlama dilleri konusunda uzman olmayı gerektirir.

İşte bu safhada devreye E-ticaret paketleri ve yazılımları girer. E-ticaret paketleri, işletmeler için bilişim firmaları tarafından hazırlanmış hazır paket web siteleridir. Bu hazır paketler sayesinde çok düşük bilgisayar seviyesiyle bile kendi sanal mağazanızı oluşturup istediğiniz yerini istediğiniz gibi özelleştirebilir ve hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret paketlerinin bir kısmı ücretli olarak lisans karşılığı bilişim firmaları tarafından satılır. Bir diğer kısmıysa açık kaynak kodlu olarak geliştirilen hazır sistemlerdir. Bu sistemleri tercih ettiğinizde ise minimum bir çabayla kendi e-ticaret sitenizi kendiniz meydana getirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al