Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Dofollow, bir internet sayfası içerisinden farklı bir sayfa veya siteye “Rel” etiketi kullanılarak HTML link bağlantısının verilmesidir. Dofollow link etiketini Google, 2005 yılında geliştirmiş ve ardından Yahoo, MSN ve Bing gibi popüler arama motorları kendi tarama robotlarına Dofollow linkleri kabul ettirmiştir.

Dofollow linkin anlamı verilen bağlantının kendi sayfanızın içeriğiyle bağdaştığı veya bu sayfayı referans olarak gösterdiğinizdir. Şayet bir web sitesi kaliteli yayın yapıyorsa ve örnek olarak bu web sitesini gösteriyorsanız bu durumda link verilen web sitesinin arama sonuçları üzerindeki etkisi değişir ve link verilen sitenin PageRank değeri yükselir.

Dofollow

Dofollow Etiketi ve Dofollow Kullanımı

Dofollow linkleri meydana getirebilmek için HTML bağlantılara “Rel” etiketi içerisinde “dofollow” değerini vermeniz gerekir. Bir diğer bilinen bilgiye göre bir linke nofollow değeri verilmemişse o link arama motorlarının robotları tarafından zaten dofollow olarak kabul edildiğidir. Örnek Dofollow link oluşturacak olursak;

Link Yazısı

Link Yazısı 2

Dofollow linkler PageRank için önemli bir değer olmasının yanı sıra bir sitenin referans gösterilmesi açısından da önemlidir. Örneğin güçlü ve içeriğinizle alakalı bir site size bir kelime üzerinden dofollow link verirse Google güçlü sitenin bağlantısını referans kabul edecek ve bunun sitenize faydası dokunacaktır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.