Free Nedir? Free Ne Demek ve Ne Anlama Gelir?

Free Nedir? Free Ne Demek ve Ne Anlama Gelir?

Free, ücretsiz veya serbest anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. İnternet dünyası üzerinde en sık gördüğümüz İngilizce kelimelerden biri olan Free genellikle ücretsiz veya serbest dağıtım olan dosyaları açıklamak için kullanılmaktadır.

Free Ne Demek?

Herhangi bir şeyin “Free” kavramı altında tanımlanıyor olması demek, o şeyin ücretsiz olarak kullanılabileceği ve ayrıca serbestlik kavramı içerisinde belli sınırlarla kullanılabilirliği anlamına gelmektedir. Free'yi genellikle ücretsiz ve serbest dağıtımlarda görebilmemiz mümkündür.

Lisans Nedir? Lisans Alma ve Lisans Sorgulama
İlginizi Çekebilir!

Lisans Nedir? Lisans Alma ve Lisans Sorgulama

Lisans, yazılımların yasal kullanım haklarının belirlenmesi için alınan hakların sahipliğidir. Lisanslar belirlenen süre için belirlenen ücret şeklinde kullanıcıya sunulabildiği gibi ayrıca tek seferlik ödeme modelini de benimseyeb...

Free Ne Anlama Gelir?

Free kelime anlamıyla bize serbest veya ücretsiz manasını sunuyor olmasına karşın internet üzerinde Free olan şeylerin özellikleri ve kullanılmak istendiği anlamı tamamen farklı olabilir. Örneğin birçok dosya “Free Download” yani “Ücretsiz İndirme” adı altında sunulmaktadır. Burada Free'den kastımız indireceğimiz dosyayı ücretsiz olarak indirebileceğimiz olmasına karşın bu Free dosyanın kullanım hakları içerisinde bazı sınırlamaları bulunabilmektedir. Bunu net şekilde öğrenmek için indirdiğimiz dosyaların hangi lisans şartlarına tabii olduğunu öğrenmemiz gereklidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 IT
  feride Marmara univ.Gazetecilik mezunuyum IT de hangi alanlarda çalışma imkanımız olur acaba?... IT
 • 2 Fiverr
  Mehmet Ege Yetiş Sitede kart onaylaması yapmak istedim ve benden bir miktar para ödeme yapmamı istedi (önce 145 daha ... Fiverr
 • 3 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 4 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 5 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al