Giriş Yap / Kayıt Ol

Free, ücretsiz veya serbest anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. İnternet dünyası üzerinde en sık gördüğümüz İngilizce kelimelerden biri olan Free genellikle ücretsiz veya serbest dağıtım olan dosyaları açıklamak için kullanılmaktadır.

Free

Free Ne Demek?

Herhangi bir şeyin “Free” kavramı altında tanımlanıyor olması demek, o şeyin ücretsiz olarak kullanılabileceği ve ayrıca serbestlik kavramı içerisinde belli sınırlarla kullanılabilirliği anlamına gelmektedir. Free'yi genellikle ücretsiz ve serbest dağıtımlarda görebilmemiz mümkündür.

Free Ne Anlama Gelir?

Free kelime anlamıyla bize serbest veya ücretsiz manasını sunuyor olmasına karşın internet üzerinde Free olan şeylerin özellikleri ve kullanılmak istendiği anlamı tamamen farklı olabilir. Örneğin birçok dosya “Free Download” yani “Ücretsiz İndirme” adı altında sunulmaktadır. Burada Free'den kastımız indireceğimiz dosyayı ücretsiz olarak indirebileceğimiz olmasına karşın bu Free dosyanın kullanım hakları içerisinde bazı sınırlamaları bulunabilmektedir. Bunu net şekilde öğrenmek için indirdiğimiz dosyaların hangi lisans şartlarına tabii olduğunu öğrenmemiz gereklidir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.