Giriş Yap / Kayıt Ol

Grafik, en genel kavramıyla bilgisayar ekranı üzerinde gördüğümüz tasarım ve görsel dosyaların tümüdür. Grafikler bazen eğlence bazen markaları temsil etme bazende bilgilendirme gibi birçok çeşitli amaç için kullanılabilmektedir.

Grafik

Grafik Tasarım

Grafik tasarım, bilgisayarın donanım ve yazılımlarından faydalanarak ortaya çıkartılmış olan görsel çalışmaların tümüdür. Bugün kullandığımız bilgisayar yazılımları, işletim sistemleri, mobil uygulamalar ve web sitelerinin tamamında grafik tasarım ürünü olan ögeler ve tasarımlar kullanılır. Grafikler biz kullanıcılar için daha görsel bir kullanım deneyimi yaşatırken aynı zamanda hızlıca seçim yapmamıza da yardımcı olur. Örneğin, bu sayfadaki tüm ögelerin yalnızca mavi linklerden ve arka planın da beyaz renkten oluştuğunu düşünün. Bu durumda istediğimizi bulmak çok daha zor olacağı gibi göz yorucu olacak ve estetikten tamamen uzaklaşılacaktır.

Grafik Örnekleri

Grafik örneklerini de yine hiç uzağa gitmeden doğrudan bu sayfa üzerinden verebiliriz. Sizin de farkında olduğunuz gibi bu sayfa içerisinde bilgisayarla tasarlanmış ve kullanıcılar için hazır hale getirilmiş bir sürü grafik var. Örneğin sayfada gördüğünüz menüler, WM Aracı logosu, butonlar ve simgelerin tümü birer grafiktir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.