reklam
reklam

Grafik Nedir? Grafik Tasarım ve Grafik Örnekleri

Grafik Nedir? Grafik Tasarım ve Grafik Örnekleri

Grafik, en genel kavramıyla bilgisayar ekranı üzerinde gördüğümüz tasarım ve görsel dosyaların tümüdür. Grafikler bazen eğlence bazen markaları temsil etme bazende bilgilendirme gibi birçok çeşitli amaç için kullanılabilmektedir.

Grafik Tasarım

Grafik tasarım, bilgisayarın donanım ve yazılımlarından faydalanarak ortaya çıkartılmış olan görsel çalışmaların tümüdür. Bugün kullandığımız bilgisayar yazılımları, işletim sistemleri, mobil uygulamalar ve web sitelerinin tamamında grafik tasarım ürünü olan ögeler ve tasarımlar kullanılır. Grafikler biz kullanıcılar için daha görsel bir kullanım deneyimi yaşatırken aynı zamanda hızlıca seçim yapmamıza da yardımcı olur. Örneğin, bu sayfadaki tüm ögelerin yalnızca mavi linklerden ve arka planın da beyaz renkten oluştuğunu düşünün. Bu durumda istediğimizi bulmak çok daha zor olacağı gibi göz yorucu olacak ve estetikten tamamen uzaklaşılacaktır.

Grafik Örnekleri

Grafik örneklerini de yine hiç uzağa gitmeden doğrudan bu sayfa üzerinden verebiliriz. Sizin de farkında olduğunuz gibi bu sayfa içerisinde bilgisayarla tasarlanmış ve kullanıcılar için hazır hale getirilmiş bir sürü grafik var. Örneğin sayfada gördüğünüz menüler, WM Aracı logosu, butonlar ve simgelerin tümü birer grafiktir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al