Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Instagram takipçi, Instagram uygulaması kullanıcılarını, uygulama içinde paylaşımlarından haberdar olmak, gönderilerini beğenmek ve hikayelerini izlemek için takip eden üyelere denir.

Günümüzün teknolojileri içinde çok büyük bir öneme sahip olan akıllı telefonlar beraberinde insan hayatına pek çok yenilik getirdi. Bu yeniliklerden en popüler olanı ise şüphesiz Instagram uygulaması. Temelde kişilerin fotoğraf çekip paylaşması temeline dayanan bu uygulama, insanların birbirini yüksek oranda takip etmek istemesi nedeni ile zamanla çok daha komplike bir hale geldi. Instagram takipçi olarak adlandırılan kullanıcılar, kişilerin paylaşımlarından, fotoğraflarından ve anlık olarak atılan hikâyelerinden haberdar olmak isteyen kişilerdir. Bu üyelerin, hesap sahibi olan kişilerin hikâyelerini izleme, fotoğraflarını beğenme ve DM olarak adlandırılan özel mesaj yolu ile iletişime geçme gibi ayrıcalıkları bulunur. Aynı zamanda hesap sahibi olan kullanıcı, Instagram takipçisi olarak adlandırılan bu üyeleri kendisine özel mesaj atamaması veya paylaşımlarını görememesi için engelleme hakkına da sahiptir

Instagram Takipçi

Instagram Takipçi Kasma

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak çok daha görsel odaklı olan Instagram, doğal olarak bu özelliği ile günümüzde en çok ilgi gören platform halini aldı. Çok fazla ilgi görmesi kapsamında takipçi sayısına bağlı olarak paylaşımların beğeni sayısının artması neredeyse insanlar arasında bir yarış halini aldı. Instagram takipçi kasma yöntemleri ile takipçi sayısını arttıran kullanıcılar, hem beğeni hem de takipçi sayılarındaki artış ile neredeyse bir fenomen hesap olma şansına bile sahip olmaya başladı.

Yüksek takipçili bir hesaba sahip olup geniş bir insan kitlesine hitap etmek için pek çok Instagram takipçi kasma yöntemi mevcuttur.

Popüler hashtag kullanın: Çok daha fazla kullanıcıya sahip olup geniş bir kitleye ulaşmak için oldukça fazla Instagram takipçi kasma yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerin en başında popüler hashtag kullanımı geliyor. Yapılan paylaşımların altında o an popüler olan hastagleri kullanmak hesabınızın çok daha fazla insan tarafından görülmesine yardımcı oluyor. Bu kapsamda, insanlar ilgilerini çeken bir hesabınız olduğu takdirde sizi takip etmeye başlıyorlar.

Takibe takip yapın: Bir diğer Instagram takipçi kasma yöntemi ise, takibe takip olarak adlandırılan ve sürekli yeni insanları takip etmeyi gerektiren yöntemdir. Bu yöntem sayesinde sürekli olarak yeni insanları takip etmek, takip ettiğiniz insanların da sizi takip etmesini sağlayacak ve bu sayede takipçi sayınızda hızlı bir artış olacaktır.

Özgün ve eğlenceli içerik üretin: Instagram uygulamasında takipçi arttırmak için tercih edilen bir diğer yol da her paylaşımın özgün olarak oluşturulmasıdır. Buna örnek vermek gerekirse, grafikler, iyi oluşturulmuş kolajlar, karikatürler ya da çalışma ortamınıza ait oluşturulmuş eğlenceli içeriklerden söz edilebilir. Instagram hesabınızda paylaştığınız bu tür içerikler diğer kullanıcıların ilgisini kısa sürede çekecek ve paylaştığınız içeriklerden sürekli haberdar olmak isteyen kişiler sizi takip etme ihtiyacı hissedecektir.

Diğer sosyal medya hesaplarını Instagram hesabına bağlayın: Instagram’da takipçi arttırmak için kullanılacak bir diğer yöntemden bahsetmek gerektiğinde, sahip olunan farklı sosyal medya hesaplarının bu uygulamaya bağlanması gerektiğine değinilebilir. Örneğin Facebook gibi yüksek kullanıcı sayısına sahip olan bir başka platformun Instagram’ınız ile entegre edilmesi Instagram takipçi sayınıza doğrudan olumlu bir etki edecektir.

İstikrarlı ve doğru zamanda etkin olun: Instagram’da daha fazla takipçiye sahip olmak için etkin bir profil olmak en önemli etkenlerden biridir. Ancak sadece etkin olmak yüksek bir takipçi sayısına ulaşmak için yeterli olmayabilir. Doğru zamanda ve istikrarlı paylaşımlarda bulunmak etkinliğin verimli olması için anahtar niteliğinde bir öneme sahiptir. Kararlı adımlar ile düzenli paylaşım yapmak organik takipçi sayısına etki eden en büyük faktördür.

Doğru zamanda etkin olma noktasına değinirsek eğer, örneğin pazar günleri kullanıcıların Instagram’da en çok vakit geçirdiği gün olma özelliğindedir. Bu sebeple pazar günleri paylaşımlarda bulunmak daha çok insan ile etkileşime geçmek için yüksek öneme sahip olur.

Sponsorlu reklam vermek: Şu ana kadar anlattığımız yöntemlerin hepsi ücretsiz ve dolayısı ile takipçi arttırmak isteyen kişilerin biraz zamanlarını alacak yöntemlerdi. Çok daha kısa sürede takipçi elde etmek için değerlendirilebilecek olan bir başka yöntem ise sponsorlu reklam verme durumu. Güzel hazırlanmış reklam içerikleri ile yüksek takipçili hesaplara küçük ücretler karşılığında reklam vermek, çok daha büyük kitlelere ulaşmanız için en garanti yöntemlerden biri olarak görünüyor.

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için birbirinden farklı onlarca yöntem bulunuyor. Bunların içinden en çok tercih edilenlerden biri de Instagram takipçi hilesi. Takipçi hilesi için de aslında birbirinden farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemleri kullanan kullanıcılar çok kısa süreler içinde yüksek takipçi sayılarına ulaşmayı başarabiliyor.

Takipçi satın almak: Yüksek takipçili bir hesaba sahip olmak için çeşitli platformlar aracılığı ile takipçi satın alınabiliyor. Belirli bir ücret karşılığında isterseniz gerçek, isterseniz ‘’bot’’ adı verilen gerçek olmayan takipçiler satın alabilirsiniz. İnternet siteleri aracılığı ile sağlanan bu hizmete forum sitelerinden ya da arama motorundan rahatça ulaşabilirsiniz. Belirli bir ücretin karşılığında sağlanan bu hizmetler dakikalar içinde hesabınızdaki takipçi sayılarının artmasına olanak sağlar.

Uygulama ile takipçi arttırmak: Son olarak değerlendirmek gerektiğinde Instagram takipçi hilesi için uygulama marketlerinde ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan takipçi uygulamalarından söz etmek gerekir. Farklı özellikleri bulunan bu uygulamalar temelde takipçi sayısını arttırmak için sizin yerinize başka kullanıcıları otomatik takip etmenizi sağlar. 

Ancak Instagram’ın yapmış olduğu son güncellemeler ile günlük takip etme sınırına bir kota getirildiğini de bilmelisiniz. Yapılan son güncelleme ile artık Instagram kısa süre içinde bir hesabın çok fazla kullanıcıyı takip etmesine ne yazık ki izin vermiyor.

Instagram takipçilerinin arttırılması için pek çok farklı yöntemin olduğundan bahsettik. Bu yöntemlerin her biri farklı süre zarfları içinde takipçi sayısının artmasına doğrudan etki edecektir. Bu noktada biz de takipçi sayılarının artmasını sağlamak için yukarıda bahsettiğimiz organik çözümlerin kullanılmasından yana olduğumuzu belirtmek isteriz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.