reklam
Twitter Retweet

TTNET Nedir? TTNET Hız Testi ve TTNET Kota Sorgulama

TTNET Nedir? TTNET Hız Testi ve TTNET Kota Sorgulama

TTNET, Türk Telekom altyapısıyla başta internet olmak üzere birçok hizmeti sunan bir servis altyapısıdır. Günümüz açısından değerlendirecek olursak ülkemizdeki internet kullanıcılarının büyük bir kısmı TTNET ADSL kullanıcısıdır.

TTNET Hız Testi

TTNET ADSL kullanıcılarının yaşamış olduğu en büyük sorun genellikle sözleşmelerde belirtilen internet süratlerinin çok daha altında sürate sahip bir internet hızımızın olmasıdır. Bunun nedeni nadiren bilgisayar ve modem bağlantımızdan kaynaklanıyor olsa da genellikle temel nedeni bağlantı altyapısının sahip olduğu düşük kalitedir.

TTNET ADSL’i kullananlar için artık en realistik sonuçların elde edildiği bir ölçüm servisi kullanılıyor. http://hiztesti.turktelekom.com.tr internet adresinden ulaşabildiğiniz bu araç ölçümün en doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan şartları sunuyor ve ardından “Teste Başla” tuşuna basmanız gerekiyor.

Test tuşuna bastığımız anda araç hemen çalışmaya başlıyor ve ilk aşamada indirme ikinci aşamada yükleme hızımızı analiz ediyor. Test işlemi sona erdikten sonraysa indirme ve yükleme hızımız ayrı bir grafikle birlikte sonuç olarak yansıtılıyor.

TTNET Kota Sorgulama

TTNET’in kotalı internet paketlerinden birini kullanıyorsanız yada aylık ne kadar veri kullanımını gerçekleştirdiğinizi merak ediyorsanız kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz kota sorgulama ekranı üzerinden hizmet kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al