reklam
pst.net
fipek

Junk Mail Nedir? Junk Mail Nasıl Açılır?

Junk Mail Nedir? Junk Mail Nasıl Açılır?

Junk Mail (Gereksiz Mail), e-posta sağlayıcınızın otomatik olarak koruma filtresine takılmış olan mailler verilen isimdir. Junk veya Spam mail olarak adlandırılan bu mailler çoğu zaman bir reklam için veya kötü niyetli kişiler tarafından e-posta adresinize gönderilir. Bu mailleri otomatik algılama filtresi sayesinde algılayan e-posta sağlayıcınız da bu maillerin sizi rahatsız etmemesi için otomatik olarak Spam/Gereksiz kutusu içerisine taşır.

Junk Mail yani gereksiz e-postalar sistem tarafından otomatik olarak tanınırlar. Fakat filtre bazen algoritmanın dışında çalışarak size Spam olarak gönderilmemiş olan bir maili de spam kabul edebilir. Bu nedenle Junk maillerin tamamı silinmeden önce bir göz gezdirip aralarında gerçek maillerin olup olmadığını kontrol etmek oldukça önemlidir.

Junk Mail Nasıl Açılır?

Junk Mail/ Spam bir e-postaya giriş yaptığınızda bu mailin içeriğine dair birçok şey e-posta sağlayıcınız tarafından engellenir. Çünkü bu yöntem sayesinde internet korsanları kimlik avı yöntemlerini kullanıp kullanıcıların maillerini ve diğer bilgilerini ele geçirmek istemektedir.

Spam kutusuna giriş yapıp maili normal bir şekilde açtıktan sonra bu maili Spam Değil olarak işaretleyerek Spam kutusundan çıkartıp normal gelen kutunuza gönderebilirsiniz. Daha sonra gelen kutunuzdan maili tam şekliyle görüntüleyebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al