Giriş Yap / Kayıt Ol

Logo, internet siteleri başta olmak üzere birçok web girişiminin ve markaların kullanmış olduğu bir amblemdir. Her web girişimi ve markanın tüketicilere kendini belli bir yüz ve simge ile ifade etmesi gerekir. Logolar bu konudaki görevi üstüne alan ve en başarılı şekilde yerine getiren görsel dosyalardır. Bugün birçok web sitesi veya markanın adını duyduğumuzda çoğu zaman ilk olarak aklımıza gelen şey bu logonun çağrışımı olacaktır. Aynı şekilde bir logoyu gördüğümüzde de bize ilk olarak çağrıştıracağı şey logo ile birlikte bu firmanın sunmuş oldukları olacaktır.

Logo

Logo Yapma

Logo yaparken faydalanabileceğiniz birçok farklı kaynak bulunmaktadır. Genel olarak logolar yazı ve simgeli olarak betimlenen görsel dosyalardır. Yine de sadece amblem olarak da logoların karşımıza çıktığı ve markalar tarafından sıkça kullanıldığını biliyoruz. Logo yapmak için ilk iş bu işte size yardımcı olacak olan programları edinmeniz gerekir. Vektörel ve piksel bazlı olmak üzere logo yapımında sizlere yardımcı olabilecek birçok farklı logo çizim ve meydana getirme yazılımı bulunmaktadır.

Logo Programı

Günümüzde profesyonel logo tasarımcılarının CorelDraw ve PhotoShop gibi yazılımlardan faydalanarak harika logolar meydana getirdiğini biliyoruz. Fakat bu programlar profesyonel bir kullanım gerektirdiği için mutlaka temel fonksiyonlarının öğrenilmesi ve hayal gücünün işin içine katılması gerekiyor. Daha basit şekilde logo yapmak istediğinizde ise amatör kullanıcılar için giriş seviyesinde hazırlanmış olan AAA Logo gibi yazılımları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.