Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Pinterest, kullanıcıların fotoğraflar paylaştıkları, fotoğraflardan resim kolajları oluşturdukları bir sosyal paylaşım platformudur. Pinterest içerisinde kullanıcılar belli bir konu, etkinlik, hobi ve spesifik konular üzerine görseller paylaşırlar. Kullanıcılar bir diğer kullanıcının hesabında yer alan görselleri kendi koleksiyonuna dahil edebilir ve diğer kullanıcıların görsellerini beğenebilirler. Türkçe dil desteğinin çok geç gelmesi ve yeterince reklam kampanyalarının yapılmaması nedeniyle Pinterest’in Türkiye’de Pinterest kullanımının oldukça düşük bir çıtada seyir ettiğini söyleyebiliriz.

Pinterest

Platform Ben Silbermann tarafından 2010 Yılının Mart ayında kapalı beta olarak sunuldu ve 2011 Mart ayında tüm kullanıcılara açık hale getirilerek bir iOS uygulaması yayınlandı. Kısa sürede yüksek bir kullanım oranını elde eden platform 2011’in Ağustos ayında Time dergisi tarafından yayınlanan “2011’in En iyi 50 Web Sitesi” arasında yer aldı.  Son bilinen trafik verilerine göre Pinterest haftalık 15 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor ve ziyaretçi kitlesi her geçen gün biraz daha büyüyerek katlanıyor.

Siz de Pinterest’de yer almak için Pinterest’in web sürümünü ziyaret edebilir yada dilerseniz Android veya iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.