reklamsmm panel

iOS Nedir? iOS Jailbreak ve iOS İndir

iOS Nedir? iOS Jailbreak ve iOS İndir

iOS (iPhone Operating System), Apple tarafından geliştirilen mobil cihaz ve tablet bilgisayarlar içerisinde kullanılan mobil tabanlı bir işletim sistemidir. Apple ilk iPhone'u üretmesiyle birlikte kendini piyasada diğer cihazlardan farklı tutmak için önder bir adım attı ve kendi cihazlarında şirketin kendine ait olan işletim sistemi olan iOS'i kullanmaya karar verdi. Bugün iPhone, iPod Touch ve iPad cihazların içerisinde hala Apple'ın geliştirimine devam etmekte olduğu işletim sistemi olan iOS kullanılmaktadır.

iOS Kendine has yapısıyla olabildiğince az kişiselleştirme özelliklerini içerisinde barındırıyor. Bu cihazlarını fazlasıyla kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar için eski olsa da cihazın sade arayüze sahip olması ve güvenlik açısından üst sınıf bir deneyim sunmasının asıl nedeni yine kısıtlı kişiselleştirme özelliğiyle cihazlara gelen iOS işletim sistemidir.

iOS Jailbreak

iOS işletim sistemi içerisinde birçok avantajı barındırıyor olmasına karşın kişiselleştirilmesi yönünde oldukça kısıtlı bir işletim sistemi olarak biliniyor. Jailbreak adı verilen Android cihazlardaki root benzeri bir işlemden sonra iOS işletim sistemine bazı özel tweak'ler sayesinde geliştirilmiş özellikler ve yenilikler katabiliyorsunuz.

Cihazınıza Jailbreak işlemini uygulayabilmeniz için cihazınıza uygun ve güncel bir Jailbreak aracı sürümünün bulunması gerekiyor. Dünden bugüne iOS sürümlerinin hemen tamamı için mutlaka bir JB sürümü bulunuyor. Yapılan JB işlemlerinden sonra Cydia isimli tweak ve uygulama yüklemeye yardımcı olan araç iDevice'ınızın içerisine yüklenebiliyor.

iOS İndir

iOS işletim sistemi yalnızca Apple'ın iPhone, iPod Touch ve iPad cihazlarında kullanıldığı için diğer cihazların içerisine iOS yükleyebilmek ve indirebilmek mümkün değil. Şayet bu cihazlardan birine sahipseniz ve tekrardan iOS indirmesi yapmak istiyorsanız cihazınızın güncelleme menüsünü ziyaret edebilir veya bilgisayarınıza iTunes'un son güncel sürümünü indirerek iOS indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al