reklam
reklam

iOS Nedir? iOS Jailbreak ve iOS İndir

iOS Nedir? iOS Jailbreak ve iOS İndir

iOS (iPhone Operating System), Apple tarafından geliştirilen mobil cihaz ve tablet bilgisayarlar içerisinde kullanılan mobil tabanlı bir işletim sistemidir. Apple ilk iPhone'u üretmesiyle birlikte kendini piyasada diğer cihazlardan farklı tutmak için önder bir adım attı ve kendi cihazlarında şirketin kendine ait olan işletim sistemi olan iOS'i kullanmaya karar verdi. Bugün iPhone, iPod Touch ve iPad cihazların içerisinde hala Apple'ın geliştirimine devam etmekte olduğu işletim sistemi olan iOS kullanılmaktadır.

iOS Kendine has yapısıyla olabildiğince az kişiselleştirme özelliklerini içerisinde barındırıyor. Bu cihazlarını fazlasıyla kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar için eski olsa da cihazın sade arayüze sahip olması ve güvenlik açısından üst sınıf bir deneyim sunmasının asıl nedeni yine kısıtlı kişiselleştirme özelliğiyle cihazlara gelen iOS işletim sistemidir.

iOS Jailbreak

iOS işletim sistemi içerisinde birçok avantajı barındırıyor olmasına karşın kişiselleştirilmesi yönünde oldukça kısıtlı bir işletim sistemi olarak biliniyor. Jailbreak adı verilen Android cihazlardaki root benzeri bir işlemden sonra iOS işletim sistemine bazı özel tweak'ler sayesinde geliştirilmiş özellikler ve yenilikler katabiliyorsunuz.

Cihazınıza Jailbreak işlemini uygulayabilmeniz için cihazınıza uygun ve güncel bir Jailbreak aracı sürümünün bulunması gerekiyor. Dünden bugüne iOS sürümlerinin hemen tamamı için mutlaka bir JB sürümü bulunuyor. Yapılan JB işlemlerinden sonra Cydia isimli tweak ve uygulama yüklemeye yardımcı olan araç iDevice'ınızın içerisine yüklenebiliyor.

iOS İndir

iOS işletim sistemi yalnızca Apple'ın iPhone, iPod Touch ve iPad cihazlarında kullanıldığı için diğer cihazların içerisine iOS yükleyebilmek ve indirebilmek mümkün değil. Şayet bu cihazlardan birine sahipseniz ve tekrardan iOS indirmesi yapmak istiyorsanız cihazınızın güncelleme menüsünü ziyaret edebilir veya bilgisayarınıza iTunes'un son güncel sürümünü indirerek iOS indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al