wmaraci reklam

PSD Nedir? PSD Dosyası Açma ve PSD İndir

PSD Nedir? PSD Dosyası Açma ve PSD İndir

PSD (Photoshop Document), Adobe Photoshop yazılımının ön tanımlı bir dosya türüdür. PSD dosyalarının birçok farklı kullanım şekli vardır. Örneğin yapılan bir çalışmayı farklı bir kullanıcıya aktarmak için bir çalışma PSD haline getirilebilirken hazır kullanımı desteklemek için de bazı hazır logo, broşür vb. tasarımlar internet üzerinden PSD olarak sunulur.

Özellikle projesinde hazır şablonlardan faydalanmak ve zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar PSD şablonlarını düzenleyerek kendilerine uyarlayabilir böylece hem zamandan kazanabilir hem de kaliteli çalışmaların sahibi olabilirler.

PSD Dosyası Açma

PSD Dosyalarını açmanız için Adobe’un Photoshop yazılımının bilgisayarınızın içerisinde yüklü olması gerekmektedir. Photoshop ücretli bir yazılım olmasına karşın dilerseniz deneme sürümünü de indirerek kısa süreli olarak PSD dosyalarını bilgisayarınızda açabilirsiniz.

Şayet amacınız sadece PSD dosyasını görüntülemekse, yani PSD dosyası üzerinde hiçbir değişiklik meydana getirmeyecekseniz o halde Acdsee programını da kullanarak PSD dosyasını bilgisayarınız içerisinde açabilirsiniz.

PSD İndir

Hem yerli hem de yabancı olmak üzere birçok web sitesi internet kullanıcılarının faydalanabilmesi için belli tasarımlar ve şablonlar hazırlıyor. Daha sonra PSD formatında kaydedilen bu şablonları siz kullanıcılara sunuyor. Sizler de bu PSD dosyasını kendinize göre düzenleyerek hemen kaliteli bir çalışmaya sahip olabiliyorsunuz hem de zamanınızdan tasarruf edebiliyorsunuz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Hızlı Kart
  nazartubaozer Hızlı karta mobil bankacılık açamıyormuyuz... Hızlı Kart
 • 2 Muhasebe Programı
  SELDA DAYI Merhaba muhasebe programı almak istiyoruz hangisi uygun olur bize... Muhasebe Programı
 • 3 Printer
  Hasan Musa Hocam merhaba. HP Laserjet 107a yazıcım var. Buna toner fiyatlarına baktım 600 lira civarlarında. Mu... Printer
 • 4 Home Ofis
  Hüseyin ünlü Dubleks Daire min üskatın bir kısmını turizm taşımacılık şirketi ofisi olarak kullanabilirmiyim... Home Ofis
 • 5 Sniffing
  Bahattin Eşimin telefonunda şifre var Casus programı yükleyemiyorum ortak wi-fi bağlantısı ile telefondaki... Sniffing
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al