Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Reseller, kelime anlamıyla baktığımızda satın alınan bir şeyin tekrardan satışının yapılması anlamına gelir. İnternetin günümüzdeki kadar aktif olmadığı yıllar içerisinde web yayıncıları için kiralık sunucu almak ve bu sunucuyu kullanmak oldukça masraflı bir iş olabiliyordu.

 Bu nedenle ortaya Reseller kavramı çıktı. Reseller, web sunucularının içerisinden ayrılmış en küçük barındırma alanı olan Web Hosting’in bir üst aşamasıdır. Reseller ile kendinize ait bir web sitesini barındırabilir veya hesabınızın izin verdiği kadarıyla barındırma hizmetini farklı bir kullanıcıyla anlaşarak satışa sunabilirsiniz. İnternetin ilk popülerleşmeye başladığı zamanlarda kullanılan bu yöntem sayesinde Reseller sahipleri hem kendi barındırma masraflarını düşürebiliyor hem de Reseller hesapları üzerinden gelir elde edebiliyordu.

Reseller

Reseller Hosting

Reseller Hosting’lerin içerisinde genellikle birden daha fazla web sitesi barındırmanıza izin verirler. Üstelik kontrol kısmi olarak sunucu yöneticisinden Reseller hesabı sahibinin eline geçer. Yani, hizmet aldığınız firmayla iletişime geçmenize gerek kalmadan Reseller hesaplarınızın limiti kadar internet sitesini kendi kendinize ekleyip bir Hosting hesabı açarak Reseller hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Reseller Hosting’ler ayrıca standart Web Hosting’lere göre çok daha fazla web alanı, trafik hacmi ve CPU kullanım limitine sahiptirler. İçerisinde birden fazla web sitesini barındıracak olmaları ve yüksek gereksinime sahip olan web sitelerinin barındırılması için kullanıldığından Reseller’lar çok daha yüksek özelliklerle donatılır.

Reseller Fiyatları

Ülkemiz genelinde hemen tüm web barındırma çözümü sunan firmaların kullanıcılarına sunmuş olduğu farklı özelliklerde Reseller hizmet paketleri vardır. Reseller fiyatları alıştığımız web hosting hizmetlerinde olduğu gibi yıllık olarak değil aylık olarak kullanıcıya sunulur. İhtiyacınızı karşılayacak olan Reseller paketlerine göre muhakkak ki Reseller fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.