Giriş Yap / Kayıt Ol

SDK (Software Development Kit), donanım ve yazılım geliştiricileri için sunulan ve içerisinde bir takım yazılım geliştirme araçlarını barındıran geliştirme aracıdır. SDK’lar sıklıkla API, örnek kodlar ve dokümantasyon verilerini içerisinde barındırmaktadır.

İş dünyası açısından bakacak olursak her platformun daha çok yazılıma ve destekli donanıma sahip olması kendisi için birer avantajdır. Örneğin Android için yayınlanan SDK sayesinde daha çok geliştirici kendi uygulamalarını geliştiriyor ve bu uygulamalarını Google Play üzerinden yayınlıyor. Uygulama açısından daha zengin hale gelen platformlar da tüketiciler tarafından daha çok rağbet görüyor. Dolayısıyla SDK’ların geliştiricilere sunulması oldukça alışılagelen bir durumdur.

SDK

SDK Kurulumu

SDK araçlarının hemen hemen tümü basit birer kurulum aşamasına sahiptir. Örneğin Android SDK yazılımını yalnızca birkaç adımdan oluşan İleri butonu ile bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz. Bazı SDK kurulumlarını gerçekleştirmeniz içinse doğrudan SDK’nın kurul rehberi veya kurulum yardımcısından destek almanız gerekebilir.

SDK İndir

İndirmek istediğiniz SDK araçlarına sadece dağıtıcıların internet sitesi yardımıyla erişebilirsiniz. Bazı SDK’lar dağıtıcıların sitelerinin haricinde de indirme sitelerinin içerisinde yer alabilir ancak bu SDK ortamlarının sürümü muhtemelen en güncel sürüme sahip olmayacaktır. Bu nedenle her zaman indirmek istediğiniz SDK’nın proje veya dağıtıcı internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir.

şahin avatar
şahin
android için sdk dosyasına ulaşmaya çalıştım ama girdiğim site ve linkler beni hep başka yerlere yönlendirdi, hep aynı yerlerde dönüp durdum. bana android için sdk dosyasının indirme linkini atarmısınız?(yönlendirmesiz link)

UZMANIN CEVABIDoğrudan Android'in kendi sitesi üzerinden erişebilirsiniz https://developer.android.com/studio/index.html

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.