reklamsmm panel

Sosyal Ağ Nedir? Sosyal Ağ Siteleri ve Sosyal Ağ Scripti

Sosyal Ağ Nedir? Sosyal Ağ Siteleri ve Sosyal Ağ Scripti

Sosyal ağlar belli bir amaca yönelik olarak açılan, internet sitesi içerisinde insanların tıpkı sosyal yaşantılarında olduğu gibi sembolik jest ve mimikler kullanarak birbirleriyle etkileşimde bulundukları web siteleridir. Bugün sosyal ağlar dediğimizde en büyük örnek olarak karşımıza Facebook, Twitter ve LinkedIN gibi web siteleri çıkmaktadır.

Sosyal Siteleri

Sosyal ağ sitelerinin büyük bir kısmı belli bir amacı kendine hedef edinmiştir. Örneğin Facebook’un asıl amacı sizin gerçek hayatta tanımış olduğunuz kişilerle etkileşime geçmenizi sağlamaktır. LinkedIN’in amacıysa profesyonel iş ağı olarak size iş dünyası ve proje bazlı bir sosyal ağ deneyimi sunmaktadır.

Günümüzde en popüler ve ülkemizden erişilebilen sosyal ağ siteleri şunlardır;

Facebook – Tanıdığınız kişilerle iletişime geçebileceğiniz sosyal ağ sitesidir.

InstagramFotoğraf bazlı paylaşımda bulunabilmeniz için meydana getirilmiş sosyal ağ sitesidir.

Google+ (Plus) – Google tarafından meydana getirilmiş, tanıdığınız ve ilgi duyduğunuz kişilerle etkileşimde bulunabileceğiniz sosyal ağ sitesidir.

Tumblr – Hem kişisel blog hem de blogcuların içerisinde yer aldığı yaratıcı bir sosyal ağ projesidir.

Twitter – 140 Karakterlik etkileşimlere girebileceğiniz ve tüm ünlülerle etkileşimde bulunabileceğiniz sosyal ağ sitesidir.

YouTube – Sosyal video paylaşım ve etkileşim platformu.

Bu popüler ağların dışındaysa;  23snaps, AsianAve,  Ask.fm, Badoo, Bebo, Cyworld, Diaspora,  Draugiem.lv,  Foursquare, Friendster, Hi5, Highlight, Hyves, Keek, LockerDome, Me2day, Mixi, Mobli, Myspace, Netlog, Odnoklassniki, Nasza-klasa.pl, Path, Pinterest, Pheed, Renren, Show of Hands Sina, Weibo, Slidely, So.cl, Spaces, Sportlobster, Spring.me, StudiVZ, Tagged, Tea Party Community, Tuenti, tvtag, VK, Vine, Yo, Whisper, Wretch ve Xanga gibi deneyebileceğiniz daha birçok global sosyal ağ bulunuyor.

Sosyal Ağ Scripti

Dünya küçük! Yeni bir sosyal ağ meydana getirerek siz de belli bir amaca hizmet eden sosyal ağlar meydana getirebilirsiniz. Bunun için faydalanabileceğiniz Dolphin, Oxwall, Jcow, Elgg, Open Source Social Network, Beatz, Etano, Ph7CMS, People Pods ve Family Connections gibi ücretsiz sosyal ağ scriptleri bulunuyor. Şayet web sitenizin barındırma paneli olarak Cpanel kullanıyorsanız ve Cpanel içerisinde Softaculous kullanıyorsanız tüm bu scriptleri tek tıkla kurup, sosyal ağınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al