Giriş Yap / Kayıt Ol

Troll, forumlarda veya sosyal medya platformları üzerinde diğer internet kullanıcılarıyla dalga geçmeye yönelik veya kızıştırmaya yönelik konular açıp, yorumlar yapan kişiler için kullanılan bir internet terimidir. Troller genellikle kullanıcılarla dalga geçmeyi amaçladıklarından saçma konularla meydana çıkar ve kendilerinin ciddiye alınması için baskı kurmaya çalışırlar. İnternet üzerinde bir Troll'le karşılaştığınızda yapabileceğiniz en iyi şey kullanıcıyı yönetime rapor etmek ve mesajlarını cevaplamamaktır. Cevapladığınız her mesajla Troll amacına ulaşmış olacak ve platformu konudan daha çok saptırmayı başaracaktır. Bu nedenle sıklıkla bir Troll tespit edildiğinde “Trolleri beslemeyin.” benzeri mesajlarla karşılaşabilirsiniz.

Troll

Troll Bilimi ve Troll Kafa

Troll Bilimi, Facebook üzerinden oluşturulmuş özel bir yayın sayfasıdır. Troll Kafa ise Troll capsleri ve çok daha fazlasında kullanılan ve modern internet dünyasında Troll'ün sembolü haline gelmiş olan kafa şeklindeki tasvir görseldir.

İnternette kullanılan anlamının dışında Troll terimiyle bilgisayar oyunlarında da karşılaşabilirsiniz. Oyunlarda Troll, gelişmiş ve mutasyon geçirmiş yaratıklar olarak yer almaktadır.

Troll

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.