reklam
pst.net
fipek

Web Tabanlı Nedir?

Web tabanlı, kullanıcıların yalnızca internet tarayıcıları yardımıyla kullanabilecekleri ve yükleme yapmalarına gerek kalmayacak uygulama veya oyunları tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Web tabanlı uygulamalar kendi içerisinde bazı özel avantajlara sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar bazen bu avantajları mantıklı kabul edip doğrudan web tabanlı uygulama ve oyunlara yönelebilirler. Web tabanlı oyun veya uygulamalar sunucu ve istemci arasında çalışırlar bu nedenle web tabanlı uygulama veya oyunlarda ekstradan yükleme işlemi yapmaya gerek yoktur. Yine de bilgisayarınız istemci olarak yer aldığından grafik değerleriniz ve bilgisayarınızın sistem performansı web tabanlı oyunlar ya da uygulamalardan elde edeceğiniz performansı etkileyebilir.

Web tabanlı uygulamalar ve oyunların avantajları şunlardır;

  • Dünyanın neresinde olursanız olun, dosya indirme ve yükleme gibi dertleriniz olmayacağı için yalnızca birkaç saniye içerisinde sisteme dahil olabilirsiniz. Sisteme katılmak için program yüklemenize veya bilgisayarınızın size ait kişisel bir bilgisayar olmasına gerek yoktur.
  • Platform sorunları yaşanmaz. Örneğin Windows’da oynadığınız web tabanlı bir oyunu aynı şekilde Linux’da da oynayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınız üzerinde yer kaplamaz ve güncelleme gibi dertlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yapılan güncellemeler sunucu üzerinde gerçekleştirilir ve tüm kullanıcılar son sürümü kullanmaya başlar.
Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al