reklam
reklam

Oyun Nedir? Oyun Siteleri ve Oyun İndir

Oyun Nedir? Oyun Siteleri ve Oyun İndir

Oyun, bilgisayar kullanıcılarının eğlenceli vakit geçirebilmeleri amacıyla üretilen yazılımlardır. Oyunlar da diğer bilgisayar programları gibi birer program olarak üretilirler ve farklı amaçlara hizmet ederler. Oyunlar içerisinde yer alan bileşenleri kullanarak önceden belirlenmiş olan işlemleri tekrar ederler. Yani bir oyun içerisinde olabilecek olan tüm her şey daha önceden yazılımcılar nezdinde büyük oranda programlanmıştır.

Kişisel bilgisayarların birer birer yaygınlaşıp, evlerimize girmeye başlaması sonucunda bilgisayarlarımız sadece önemli işlerimize yardım eden yardımcılarımız olmaktan sıyrılıp, bizi ayrıca eğlendirebilen makinelere dönüşmüştür. Bilgisayarların bugün günümüzde sahip olduğu popülaritenin önemli nedenlerinden birinin de oyunlar olduğunun altını çizmek gerekir. Nitekim birçok bilgisayar kullanıcısı daha çok küçük yaşlarda oyunlarla birlikte bilgisayarları tanıma fırsatı buluyor.

Oyun Siteleri

Bilgisayar dünyasında oyunlar hem masaüstü platformlar üzerinden oynanabilen hem de kullandığımız internet tarayıcısı yardımıyla oynanabilen oyunlar olarak iki farklı sınıfta ayrılıyor. Oyun sitelerinden yayınlanan ve genellikle Flash tabanlı bu uygulamalar herhangi bilgisayar gereksinimine ihtiyaç duymuyor olması ve düşük boyutları nedeniyle hemen oynanabiliyor ve bu sayede en çok tercih edilen oyun türlerinin zirvesinde yer alıyor.

Arama motorlarını kullanarak siz de istediğiniz kategoriden oyunları içerisinde barındıran sayısız oyun sitesine ulaşabilir ve yalnızca internet tarayıcınızı kullanarak oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyun İndir

Şayet web tarayıcıları aracılığıyla oynayabileceğiniz oyunlar size yeterince tatmin edici gelmiyorsa o halde bilgisayarınıza indirerek oynayabileceğiniz daha kaliteli ve üst düzey oyunları tercih edebilirsiniz. Demo oyunları sunan internet sitelerini takip ederek bu siteler üzerinden çıkacak veya çıkmış olan lisanslı oyunları indirebilir veya ücretsiz dağıtımlı oyunları indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al