wmaraci reklam

Oyun Nedir? Oyun Siteleri ve Oyun İndir

Oyun Nedir? Oyun Siteleri ve Oyun İndir

Oyun, bilgisayar kullanıcılarının eğlenceli vakit geçirebilmeleri amacıyla üretilen yazılımlardır. Oyunlar da diğer bilgisayar programları gibi birer program olarak üretilirler ve farklı amaçlara hizmet ederler. Oyunlar içerisinde yer alan bileşenleri kullanarak önceden belirlenmiş olan işlemleri tekrar ederler. Yani bir oyun içerisinde olabilecek olan tüm her şey daha önceden yazılımcılar nezdinde büyük oranda programlanmıştır.

Kişisel bilgisayarların birer birer yaygınlaşıp, evlerimize girmeye başlaması sonucunda bilgisayarlarımız sadece önemli işlerimize yardım eden yardımcılarımız olmaktan sıyrılıp, bizi ayrıca eğlendirebilen makinelere dönüşmüştür. Bilgisayarların bugün günümüzde sahip olduğu popülaritenin önemli nedenlerinden birinin de oyunlar olduğunun altını çizmek gerekir. Nitekim birçok bilgisayar kullanıcısı daha çok küçük yaşlarda oyunlarla birlikte bilgisayarları tanıma fırsatı buluyor.

Oyun Siteleri

Bilgisayar dünyasında oyunlar hem masaüstü platformlar üzerinden oynanabilen hem de kullandığımız internet tarayıcısı yardımıyla oynanabilen oyunlar olarak iki farklı sınıfta ayrılıyor. Oyun sitelerinden yayınlanan ve genellikle Flash tabanlı bu uygulamalar herhangi bilgisayar gereksinimine ihtiyaç duymuyor olması ve düşük boyutları nedeniyle hemen oynanabiliyor ve bu sayede en çok tercih edilen oyun türlerinin zirvesinde yer alıyor.

Arama motorlarını kullanarak siz de istediğiniz kategoriden oyunları içerisinde barındıran sayısız oyun sitesine ulaşabilir ve yalnızca internet tarayıcınızı kullanarak oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

DA Nedir? Domain Authority Yükseltme ve Domain Authority Sorgulama
İlginizi Çekebilir!

DA Nedir? Domain Authority Yükseltme ve Domain Authority Sorgulama

DA (Domain Authority), dünyaca ünlü SEO şirketi Moz tarafından geliştirilen ve internet sitelerinin SERP sayfasında birbirine karşı muhtemel üstünlüklerini tahmin etmeye yardımcı olan SEO skorudur. 0 ile 100 arasında derecelendirmeyle ...

Oyun İndir

Şayet web tarayıcıları aracılığıyla oynayabileceğiniz oyunlar size yeterince tatmin edici gelmiyorsa o halde bilgisayarınıza indirerek oynayabileceğiniz daha kaliteli ve üst düzey oyunları tercih edebilirsiniz. Demo oyunları sunan internet sitelerini takip ederek bu siteler üzerinden çıkacak veya çıkmış olan lisanslı oyunları indirebilir veya ücretsiz dağıtımlı oyunları indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 HTS Kaydı
  Abdullah İnstagram konuşmaları hts Ye yansırmı... HTS Kaydı
 • 2 Xing
  Zeynep Almanya'da hemşire olarak çalışmak için ilan vermek istiyorum... Xing
 • 3 YS Belgesi
  Mehmet Sami Merhaba, Kendi sunucum yok bir hosting firması bünyesinde barınmakta olan bir blog sitem var bunun i... YS Belgesi
 • 4 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 5 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al