Giriş Yap / Kayıt Ol

Xen Hypervisor, tek bir fiziksel bilgisayar üzerinde anlık olarak birden fazla sanal makine oluşturup yürütmenize imkan tanıyan bir sanallaştırma ortamıdır. XenSource tarafından açık kaynaklı ve ücretsiz bir yazılım paketi olarak geliştirilen Xen Hypervisor, 2007 yılında Citrix System tarafından satın alınmıştır. Xen Hypervisor’ün ilk sürümü 2003 yılında ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunulmuştur. Şu an ücretsiz bir dağıtım olmasına karşın Xen Hypervisor’ün yakın zamanda kurumsal işletme çözümü odaklı bir sürümünün daha gelmesi bekleniyor.

Xen, yalın ihtiyaçlarla çalışan ve bilgisayarınıza kurmak için ekstra donanımlara sahip olmanız gerek kalmayan bir sanallaştırma ortamıdır. Kullandığı Type-1 seviyesindeki Hypervisor ile kontrolleriniz, monitörünüz ve donanımlarınız doğrudan giriş ve çıkış kaynaklarınız yardımıyla kontrol edilebilirsiniz. Birçok işletim sistemi sistemi sürümünü destekleyelen Xen Hypervisor’ü aralarında Windows ve Linux’un da yer aldığı neredeyse tüm majör işletim sistemleriyle kullanabilirsiniz. Dahası, Xen’i x86, IA-32 ve ARM işlemci mimarilerinde sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.

Xen’i bilgisayarınıza indirmek, proje dosyalarını incelemek ya da bir geliştirici olarak ekibine katılmak isterseniz buraya tıklayarak projenin resmi internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.