Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Aliexpress, 4 Nisan 1999 yılında kurulan Alibaba Group’un sahibi olduğu, global olarak alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirildiği dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Şirket önce yalnızca işletmelerin ticaret gerçekleştirebileceği Alibaba’yı hizmete sokmuş ve daha sonra tüm kullanıcıların bireysel olarak kolayca alışverişlerini gerçekleştirebileceği Ali Express adındaki internet sitesini 2010 yılında yayına almıştır.

Aliexpress

AliExpress Sitesi

www.aliexpress.com internet adresinden ulaşabileceğiniz AliExpress, global anlamda ürünlerinizi satışa çıkartabileceğiniz veya 1 dolardan başlayan fiyatlarla ürünler satın alabileceğiniz çevrimiçi alışveriş platformudur. AliExpress üzerindeki kullanıcılar başta doğrudan üreticiler olmak üzere, ticaret işletmeleri, bireysel girişimciler ve daha birçok gruptan satıcılardır. Yalnızca oluşturulan ilanlar vasıtasıyla satışların gerçekleştirilebileceği gibi AliExpress ayrıca satıcıların mini web mağazasına sahip olmasına da olanak sunmaktadır.

Nerede olduğunuz fark etmeksizin tüm dünyadan satıcıları ve alıcıları birbiriyle buluşturan, E-bay’den sonra en büyük ikinci online alışveriş sitesi olan AliExpress’i kullanarak sizler de ürünlerinizi uluslararası platformdan satışa sunabilir veya çok daha uygun fiyatlara istediğiniz ve ülkenizden tedarik edemediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

AliExpress Güvenli mi?

Birçok e-ticaret sitesinde olduğu gibi AliExpress de alıcılarını koruyan güvenlik politikalarına sahiptir. AliExpress üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde yapmış olduğunuz ödeme öncelikle havuz hesabına yatırılır. Ürün sizin elinize ulaşıncaya dek paranız buradaki havuz hesabının içerisinde bekletilir.

Ürünün elinize ulaşmasından sonra herhangi bir sorun olmadığından emin olduğunuz anda ürünü onaylar ve paranızın satıcıya aktarılmasını sağlarsınız. Alışverişinizde olası bir sorunun oluşması halindeyse AliExpress üzerinden doğrudan satıcıyla irtibata geçerek ortak uzlaşma yöntemiyle sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilir veya ürünü geri iade ederek paranızın tekrardan size iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Anlaşmazlıkların çıkması durumundaysa alıcı ve satıcı arasındaki sorunları çözmeye yardımcı olan AliExpress yardım masası olduğunu da unutmayalım.

Tüm popüler e-ticaret sitelerinin kullandığı puanlama ve yorum sistemini AliExpress’de kullanıyor. Bu sayede daha sorunsuz ticaret işlemleri gerçekleştirmek adına alıcılara bazı önemli ipuçları verilebiliyor. Satın alma işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce;

  • Ürünün iade seçeneklerini gözden geçirin.
  • Satıcının seviyesine bakın.
  • Diğer alışveriş yapmış kullanıcıların verdiği oy ve yorumlara göz gezdirin.
  • Madalya almış (Top Rated Seller) satıcıları tercih etmeye özen gösterin.

Yukarıdaki şartları da göz önüne aldığınızı düşünecek olursak AliExpress ile daha güvenli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.