Giriş Yap / Kayıt Ol

Anlık Mesajlaşma veya tam adıyla Instant Messaging (IM), bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı yardımıyla kısa sürede gerçekleştirilebilen sohbet yada mesajlaşma şeklidir.

Anlık mesajlaşmanın diğer Chat (sohbet) yazılımlarından veya sitelerinden farklı olmasının nedeni çalışma prensibinin daha farklı işliyor olmasına dayanır. Bir sohbet sitesinde sizin yazdığınız önce sunucuya ulaşır ve ardından bir ekrana yansıtılarak karşıdaki kullanıcıya iletilir.

Oysa anlık mesajlaşma yazılımlarında sunucunun etkisi olabildiğince düşüktür. İletişimin büyük bir kısmı kullandığınız yazılımlar aracılığıyla ve internet yardımıyla gerçekleşir. Bu da daha kısa süre de mesajların kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olur.

Anlık Mesajlaşma

Hangi Anlık Mesajlaşma Yazılımını Kullanmalısınız?

Tüm yazılımlar geliştirilme amacına göre kendi içerisinde ayrılır ve kullanıcılarına bazı özel fırsatlar sunabilir. Örneğin WhatsApp kullanıcılarının çoğunlukla mobil cihazlarında tercih ettiği bir anlık mesajlaşma yazılımıdır. Masaüstü ortamlarındaysa daha kullanışlı olması nedeniyle Google Hangout veya Skype benzeri yazılımlar tercih edilmektedir.

Sunduğu geniş özellikler ve hatta basit arayüz tasarımı dahi bir yazılımı diğer anlık mesajlaşma yazılımlarından daha farklı kılabilir. Önemli olan bir diğer kriter de çevrelerinizin en çok hangi anlık mesajlaşma uygulamasına veya yazılımına yöneldiğidir. Çok daha iyi olmasına karşın hiç kimsenin kullanmadığı bir anlık mesajlaşma uygulamasını kullanmak haliyle sizin için daha kullanışlı olmayacaktır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.