Giriş Yap / Kayıt Ol

Broadband, yüksek hızlarda veri transferi gerçekleştirmeye yardımcı olan bir bağlantı teknolojisidir. Yüksek veri oranı ve çok kanalların bağlantıların gerçekleştirildiği Broadband teknolojisi, adını veri transfer sürecindeki çok yönlü yapısından almaktadır. Birçok alanda kullanılan bu teknoloji, karşımıza sıklıkla DSL, fiber ve uydu bağlantıları sırasında çıkmaktadır. Broadband teknolojisi yardımıyla aynı anda birden fazla veri türü gönderilebilmekte ve alınabilmektedir.

Broadband’i bir son kullanıcı olarak farkında olmasanız bile hayatınızın birçok alanında mutlaka kullanmışsınızdır. Çevirmeli bağlantılarılarının yerini alan Broadband sayesinde artık internete ve internet yardımıyla sunulan yardımcı bağlantılara Broadband’ı kullanarak yüksek hızla erişim sağlayabiliyoruz. Broadband hızlı bir bağlantı türü olmasına karşın, bu bağlantıdan elde edebileceğiniz maksimum hız, ISP ve kullanılan aktarım metodunda bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Diğer aktarım teknolojilerinden farklı olarak Broadband servisler, kullanıcılarına upload hızlarından daha yüksek download hızları sunar.

Broadband

Broadband teknolojisinin yaygın olarak kullanılan iki türü vardır: Bunlar kablolu Broadband bağlantıları ve kablosuz teknolojilerdir. Kablolu Broadband bağlantıları, evlerimizde kullandığımız internet bağlantılarından örnek verebileceğimiz DSL bağlantılarıdır. Bu bağlantılarda bir ISP yardımıyla bağlantı servisi sunulur. Kablosuz teknolojilerde ise Broadband, radyo veya mikrodalga frekanslarıyla sunulur. Bu frekanslara çeşitli aygıtların yardımıyla ve operatörlerin sunduğu sinyaller yardımıyla ulaşılır. Kablosuz Broadband teknolojilere örnek olarak Uydu interneti veya cep telefonumuzdaki internet bağlantılarını gösterebiliriz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.