Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Dizin, konularına ve kategorilerine göre sıralanmış web sitelerinin tek bir site içerisinde kullanıcılara sunan web siteleridir. Dizinler arama motorlarıyla kısmi aynı özelliği taşıyor olmalarına karşın, dizinler kesinlikle birer arama motoru değildir. Dizinlerde kullanıcılar anahtar kelime veya cümle bazlı aramalar gerçekleştirmezler. Sadece istedikleri kategorilere giriş yaparak farklı web sitelerini keşfederler.
- Sitenizi WM Aracı dizinine eklemek için TIKLAYIN.

Dizinlerde sitelerin eklenmesi, düzenlenmesi ve gerekli kontrollerin sağlanması da arama motorlarındakinin aksine botlar yerine insanlar tarafından gerçekleştirilir.  Peki, web dizinlerini insanlara önemli kılan şeyler nelerdir?

  1. Dizinlere eklemeler manuel olarak yapıldığı için çok daha temiz bir yapıya sahiptirler. Aradığınız kategori içerisinde kategorisine uygun web sitelerini bulursunuz.
  2. Dizinlerin büyük bir kısmı kalite kontrolü gerçekleştirir ve her tür web sitesini dizini içerisinde bulundurmak istemeyebilirler.
  3. Tüm bu sahip oldukları özellikler neticesinde arama motorları tarafından çok sevilir ve düzenli aralıklarla ziyaret edilirler. Bu da web sitesi sahiplerine +1 backlink demektir.
  4. Web siteleri dizinler aracılığıyla hem ziyaretçi hem de backlink sahibi olabilirler.

Ülkemizde ve tüm dünya çapında kullanılan birçok popüler dizin servisi mevcut. Bunlardan biriyse çok daha katı kurallara sahip olması ve sadece en kaliteli siteleri bünyesine kabul etmesiyle bilinen WM Aracı dizinidir. DMOZ dizini en popüler ve kaliteli web sitelerinin yer aldığı bir dizin olması nedeniyle yukarıdaki saydığımız 4 ufak faydanın hepsini size fazlasıyla sağlayacaktır.

Victoryksk avatar
Victoryksk
Dizine site ekledim ancak halen incelemede gözüküyor. Ne zaman eklenir dizine? Teşekkürler.

UZMANIN CEVABIWM Aracı dizini için editör arkadaşlarımız olabildiğince hızlı çalışıyor ancak çok fazla internet sitesi talebinin geliyor olması nedeniyle bazen onaylama işlemleri gecikiyor. Eğer başvurunuzu olması gerektiği şekilde yaptıysanız er ya da geç mutlaka onaylanacaktır :)

lawyers avatar
lawyers
1 haftadan fazla oldu dizine kabul edilmedi halen

UZMANIN CEVABIDizin başvurularını belli aralıklarla gözden geçiriyoruz. Mutlaka en kısa sürede geri dönüş alacaksınızdır :)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.