Giriş Yap / Kayıt Ol
[ VİDEO ] Sosyal Medya Guruluğu ve Jack Dorsey

Backlink (Geri Bağlantı), bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu sitenizin bir sayfadan aldığı link'e (bağlantıya) denir. Link bir kelimeye de verilmiş olabilir, resime de verilmiş olabilir.

Bir site size link veriyorsa, referans olarak gösteriyorsa siteniz yararlıdır ve popülerdir. İnsanlara yararlı olan siteleri de arama motorları üst sıralara taşır. Bu yüzden backlink arama motorlarında yükselmek yani SEO için önemli bir faktördür.

Backlink

Backlink Alma

Sitenize diğer sitelerden link verdiğinizde backlink almış olursunuz. Link (bağlantı) HTML'de a etiketi ile verilmektedir. Örnek bir kullanım:

<a href="https://wmaraci.com">webmaster</a>

Yukarıdaki HTML kod ile webmaster kelimesinde wmaraci.com'a link vermiş olduk. Bu kodun çıktısı, yani tarayıcılar tarafından yorumlanmış hali ise şöyle olacaktır: webmaster

Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sitenizin backlink sayısını WM Aracı site analiz aracı yardımı ile öğrenebilirsiniz. Site adresinizi girdikten sonra analiz düğmesine tıklayıp toplam backlink sayınız ile birlikte google backlink, alexa backlink, yandex backlink, yahoo backlink ve bing backlink sayılarınızı görebilirsiniz.

Ziyaretçi avatar
Ziyaretçi
Backlink ne kadar sürede etki eder?

UZMANIN CEVABIMerhaba, bu süre backlink aldığınız sayfanın veya sayfaların ilgili arama motoru tarafından indexlenmesi veya var olan index'in güncellenmesi ile doğru orantılı olarak değişiyor. İlgili sayfa index aldıktan sonra ortalama 2 hafta içerisinde aldığınız backlink'in etkisini görmeye başlarsınız.

serdarisci07 avatar
serdarisci07
backlink bu sitede neden yasak bana üyelik dondurma verildi 9 hazirana kadar

UZMANIN CEVABIForum veya blogun amacı kullanıcıların yorum yaptığı her yerden link çıkışı elde etmesi değildir. Ayrıca merak etmeyin elde edeceğiniz backlinkler sitenizde yalnızca ufak bir farklılık yaratacaktır. Backlink elde etmek için WM Aracı servislerini kullanmak kullanışsız olmasının yanı sıra böyle bir şeye müsade de edemiyoruz. Her yorumunuzun altında konudan alakasız birkaç kelimenin yer alması sitenin profesyonellik imajını da zedeliyor maalesef.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.