Exe Nedir? Exe Dosyası ve Exe Editleme

Exe Nedir? Exe Dosyası ve Exe Editleme

EXE, “Executable File Format” yani çalıştırılabilir dosya formatıdır. Exe dosyası bilgisayar programlarının içerisinde Windows işletim sisteminde, Symbian işletim sisteminde ve OS/2 işletim sistemleri içerisinde kullanılmaktadır.

EXE Dosyası

Exe dosyası, bilgisayar üzerinde çalıştırılabilir dosya formatıdır. Exe dosyaları bazen yalnızca kendi başına bir yazılım halinde görülürken bazen de bir yazılımın sadece başlangıcı için kullanabilir. Exe dosyaları Windows işletim sistemi veya DOS işletim sistemleri içerisinde komut çalıştırarak veya çift tıklama yöntemiyle çalıştırılabilir.

Lisans Nedir? Lisans Alma ve Lisans Sorgulama
İlginizi Çekebilir!

Lisans Nedir? Lisans Alma ve Lisans Sorgulama

Lisans, yazılımların yasal kullanım haklarının belirlenmesi için alınan hakların sahipliğidir. Lisanslar belirlenen süre için belirlenen ücret şeklinde kullanıcıya sunulabildiği gibi ayrıca tek seferlik ödeme modelini de benimseyeb...

Exe Editleme

Bir yazılımın EXE dosyasını editlemek yani düzenlemek her zaman sandığınız kadar kolay olmayabilir. Zira bu yazılım eğer lisans hakları karşılığında satılan bir yazılımsa Exe dosyasına kadar tüm kaynak kodları saklanmış veye kilitlenmiş olacaktır. Ayrıca bir Exe dosyasını düzenleyerek bir yazılıma yeni fonksiyonlar ekleyemezsiniz. Yazılıma yeni fonksiyonlar ve özellikler kazandırmak için kaynak koduna sahip olmanız ve kaynak kodu üzerinde değişiklikler meydana getirmeniz gerekir.

Bunun haricinde basitçe Exe dosyalarını editlemek/düzenlemek içinse; Resource Hacker, Akala EXE Lock, ExeScope, ExeWrapper veya ResEdit Tools yazılımlarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 IT
  feride Marmara univ.Gazetecilik mezunuyum IT de hangi alanlarda çalışma imkanımız olur acaba?... IT
 • 2 Fiverr
  Mehmet Ege Yetiş Sitede kart onaylaması yapmak istedim ve benden bir miktar para ödeme yapmamı istedi (önce 145 daha ... Fiverr
 • 3 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 4 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 5 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al