reklam
Twitter Retweet

Flash Nedir? Flash Yapma ve Flash İndir

Flash Nedir? Flash Yapma ve Flash İndir

Flash, amerikan firması olan Macromedia tarafından geliştirlen, grafik ve web uygulamalarımızın çalışmasını sağlayan bir uygulamadır. Fakat günümüzde kullandığımız bu uygulama, Macromedia tarafından son haline gelmemiştir. 3 Aralık 2005 tarihinde Macromedia'nın en büyük rakibi olan Adobe tarafından satın alınmış ve günümüzdeki son halini almıştır.

Web sitenize hareket katmak, basit animasyonlu filmler hazırlamak ve daha bir çok özellik sunan programın adı Macromedia Flash MX 2004 adıyla piyasada yerini almış uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda sunucu tabanlı uygulamaların hazırlanmasına da imkan sunmaktadır. Flash dersleri, uygulamalı flash videoları ve flash eğitimleriyle Macromedia Flash uygulamasını bir profesyonel olarak kullanabilirsiniz.

Son dönemlerde mizahi açıdan artan ve dilimize de “SWF hazırlamak” olarak geçen bu terim ile mizahi yönünüzü kabartarak, yaratıcı ve komik görüntüler ortaya çıkarıp fenomen haline gelebilirsiniz. Macromedia Flash MX ile hazırladığınız öğeleri FLA dosyası olarak kaydedip. sonrasında SWF'ye dönüştürerek, dosyalarınızı kolayca internet ortamında paylaşabilirsiniz. Fakat bu hazırlıkları yaptıktan sonra önemli bir noktaya dikkat etmek gerekir. Web tarayıcınızın flash öğelerini tanımasını sağlamak için Flash eklentisi kurulması gerekmektedir. Internet Explorer başta olmak üzere, güncel web tarayıcılarının tamamına yakını flash eklentisine sahiptir. Ancak bu eklentinin de zamanla güncellenmeye ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır.

Flash İndirmek ve Kurmak

Tarayıcınıza en güncel flash sürümünü indirmek ve kurmak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Flash Programlama

Flash yapmak ve flash hakkında bilgi sahibi olmak için WM Aracı forumunda aşağıdaki bölümleri kullanabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al