Giriş Yap / Kayıt Ol
koin
[ VİDEO ] Sosyal Medya Guruluğu ve Jack Dorsey

Hoparlör, elektrik akımındaki değişimleri ses titreşimlerine çeviren aletlere verilen isimdir. İlk olarak 1924-1925 yıllarında Chester W. Rice ve Edward W. Kellog tarafından üretilmiş olan hoparlörler zamanla gelişti ve değişti. Son olarak ise günümüzde kullandığımız modern hallerini aldılar. Hoparlörleri bugün hemen her yerde kullandığımız gibi hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan bilgisayarlarımız içerisinde de sıklıkla kullanıyoruz.

Hoparlör

Hoparlör Ayarları

Hoparlörlerinizi bilgisayara bağladığınız andan itibaren şayet ses kartınız için çalışan ekstradan bir yazılım yoksa işletim sisteminizin belirlemiş olduğu varsayılan ayarlar kullanılacaktır. Windows işletim sistemi içerisinden ses denetimi ayarlarına giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızın hoparlörleri için birçok farklı ayarlamayı yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda müzik ve video oynatmak için kullanmış olduğunuz medya oynatıcıları da kendi içerisinde ayar yapmanıza izin veren bazı ekolayzır araçları barındırabilmektedir. Bu araçlar yardımıyla da daha net ayarlar yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

Hoparlör Testi

Hoparlörlerinizi veya ses sisteminizi test etmek istiyorsanız bu konuda size yardımcı olabilecek SoundCheck ve TrueAuido gibi birçok farklı yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde Windows'un aksine daha geniş bir düzlemde testlerinizi gerçekleştirebilir ve bilgisayarınıza bağlı hoparlörler için ayarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.

 avatar
çok ses çıkmasını istiyorum nasıl yapabilirim

UZMANIN CEVABIÖncelikle çok ses vermeye yönelik güçlü hoparlörler satın almalısınız. Doğru ekolayzır ayarlarını da kullandığınızda tatmin edici bir ses elde edebilirsiniz. Bu işin farklı bir hilesi ya da ipucu yok :)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.