Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Wi-Fi (Wireless Fidelity), IEEE 802.11 kablosuz bağlantı standardının kullanılarak bir a bağlanılmasıdır. Ev tipi Wireless ağları bir Router aracılığıyla WAP veya WEP şifreleme türlerinden birini kullanarak bilgisayar ve ağ arasındaki iletişimin gerçekleşmesi sonucunda meydana gelir. 

Wi-Fi Güçlendirici

Wi-Fi dağıtım özelliğine sahip bir Router’a sahipseniz fakat istediğiniz çekim kalitesini elde edemiyorsanız bu durum ağdan kopmanıza ve ağın hızının tümünden faydalanamamanıza neden olacaktır. Böylesi durumlarda Wi-Fİ ağını güçlendirmek için deneyebileceğiniz hem bazı yöntemler hem de bazı ürünler bulunmaktadır;

  • Modeminizi bilgisayarınıza yakınlaştırmak Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için deneyebileceğiniz en risksiz yöntemdir. Hat kablonuza ek yaparak kablonuzu uzatıp modemi bilgisayarınız ve diğer cihazlarınızın daha yakınında bir yerlere koyabilirsiniz. Bu sayede Wi-Fi sinyalinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Daha kuvvetli yayın kapasitesine sahip bir Wi-Fi özellikli moden satın alabilir veya ek güçlendirici yardımıyla sinyal kalitesinin arttırılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Modeminizin yazılımını güncelleyerek olası modem yazılım sorunlarının önüne geçip, Wi-Fi sinyalinizi arttırabilirsiniz.
  • Modeminizin çekim kablosuna ev yapımı düzenekler hazırlayarak modeminizin daha yüksek bir Wi-Fi sinyali göndermesini sağlayabilirsiniz.
  • Doğru Wi-Fi kanalını seçerek daha hızlı internet kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Wi-Fi

Wi-Fi Şifre Kırma

Bir Wi-Fİ ağının şifresini kırmak sandığınızın aksine oldukça zor ve meşakkatli bir işlemdir. Tabii bu işlemi gerçekleştirebilmek için ayrıca uygun yazılımlara ve hatta donanımlarla materyallere sahip olmanız gerekir. Bir Wi-Fi ağının şifresi çoğunlukla uygulanacak Brute-Force saldırıları sonucunda kırılır. Yada modemin ESP açığı olması durumunda bu açıktan faydalanan bilgisayar korsanları ağınıza giriş yapabilirler.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.