Giriş Yap / Kayıt Ol

Kernel32.dll, işletim sisteminin temel işlevlerini yerine getirmek; bellek yönetimini sağlamak, giriş ve çıkış donanımlarını kontrol etmek gibi görevleri yerine getiren Windows modülüdür. Kernel dosyasının bir modülü olan bu DLL dosyası, Windows işletim sistemlerinde 32-bit dinamik bağlantı kütüphanesini kullanmaktadır. Bilgisayarınızın açılması ve sitemin kendini boot etmesiyle birlikte kernel32.dll dosyası sistem kaynaklarını kontrol eder. Arkaplan görevleri ve sistem kaynaklarının yönetimi gibi sistemin başlamasında hayati önem arz eden işlevler kernel32.dll sayesinde yerine getirilir.

Kernel, yani işletim sistemi çekirdeği sistemin bütünü üzerinde etkin role sahiptir. Bilgisayardaki giriş ve çıkış kaynaklarından alınan istekler Kernel’in yardımıyla tercüme edilip CPU talimatları olarak iletilirler. Kernel ve kernel32.dll dosyasının başlıca görevleri şunlardır:

Kernel32.dll

  • Sistemde yürütme işlemlerinin sağlanması
  • Belleğin yönetilmesi
  • İşlevlerin durdurulmasının sağlanması
  • CPU ile veri iletişiminin sağlanması
  • RAM belleğinin yönetilmesi
  • Giriş ve çıkış donanımlarının yönetlimesi

Kernel’in görevlerinden anlayabileceğiniz gibi kernel32.dll, Windows sistemlerinin hatasız çalışması için olmazsa olmaz parçasıdır. Sisteminizdeki Kernel32.dll dosyasının hasar görmesi halinde Windows olması gerektiği şekilde başlatılamayabilir ve ekranınızda bir mavi ekran hatası belirebilir. Kernel32 hatasıyla karşılaştığınızda hatanın çözümüne ulaşmak için ekran üzerinde beliren kod numarası üzerinden yaşadığınızın sorumun çözümüne ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.