wmaraci reklam

KYC Nedir? KYC Doğrulaması

KYC Nedir? KYC Doğrulaması

KYC, (Known Your Customer) firma ya da kuruluşların müşterilerinin sistemlerine kayıt olur iken ya da sisteme girmelerine izin verirken istediği kimliklerini doğrulama işlemidir. Türkçesi müşterini tanı olan KYC, kimlik doğrulama sayesinde özellikle finans kuruluşlarındaki dolandırıcılık ve sahtecilik girişimlerini engelleyebiliyor. Müşterilerin gerçek kişi olduğunu kanıtlamak zorunda bırakan KYC, bu sayede hem firmaların hem de müşterilerin güvenliğini garanti altına alabiliyor.

KYC Doğrulaması

KYC doğrulaması, özellikle pandemi ile hayatımıza giren ve hala daha gelişen teknoloji ile devam eden işleri uzaktan halletme sürecinde oldukça faydalı bir güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkıyor. KYC doğrulaması sayesinde müşteriler ve kuruluşlar işlerini hızlıca uzaktan halledebiliyorlar.

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri
İlginizi Çekebilir!

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, bu alanda kullanılan araç ve gereçlerin geliştirilmesini veya üretilmesini kapsayan bilgiye denir. Teknolojinin Latince karşılığı “Technoslogos”tur. Bazı kaynaklar bu kelimen...

KYC Doğrulaması Güvenli mi?

KYC doğrulaması, müşterilerin kimliklerini doğrulamasını istemesinden dolayı oldukça güvenlidir. Kuruluşlar ve firmalar, müşterilerinden gelen kimlik görsellerini veya bilgilerini, özel olarak şifreleyerek kimsenin erişemeyeceği şekilde saklıyorlar. KYC doğrulaması hem müşteri hem de firmalar için oldukça güvenlidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 2 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
 • 3 Home Ofis
  dilara Merhaba, nace kodu 62 01 01 işyerleri home ofis çalışabilir mi? ruhsat alma zorunluluğu var mı?... Home Ofis
 • 4 EULA
  elifnaz Google eula herhangi bir ücret almaktamidur yani paralı mıdır... EULA
 • 5 HTS Kaydı
  Mehmet Merhaba hattımı başka bir operatöre taşıdım ve numaramı Kapatıp yeni bir numara aldım HTS kayıtları ... HTS Kaydı
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al