Giriş Yap / Kayıt Ol

Mailto (Mail Link), HTML etiketleri yardımıyla kolayca internet kullanıcılarının size mail göndermesini sağlamak amacıyla oluşturulan bir link çeşididir. Mailto sayesinde bilgisayar kullanıcıları linke tıkladıkları anda bilgisayarlarında kurulu olan varsayılan elektronik posta yazılımı, link verilen e-posta adresine elektronik posta yazmak için hazır hale gelir. Bu kullanım şekli sayesinde kullanıcılar sizin e-posta adresinizi kopyalamak zorunda kalmaz ve postaların yanlış maillere ulaşmasını engelleyerek iletişim kurmak pratik hale getirilir.

Mailto

Mailto Linki

Mailto kullanımı için A HREF HTML etiketini kullanmanız gerekir. Bu link biçimini kullanarak elektronik posta için alıcı CC ve BCC gibi değerleri kullanıcının girmesine gerek kalmasızın otomatikleştirilmiş şekilde sunabilirsiniz. Bilhassa web sitesi ve bloglarda bu şekilde linkleri kullanarak kullanıcıların size daha pratik yoldan ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Mailto linki oluşturmak için aşağıdaki başlıkta bulunan örnekleri kullanabilir veya bu yapıyı dilediğiniz gibi düzenleyerek kendinize uygun Mailto linki oluşturabilirsiniz.

Mailto Nasıl Kullanılır?

Mailto linkleri doğrudan kullanıcıların bu linklere tıkladığı anda bilgisayarlarında varsayılan posta istemcisinin açılması ve maili göndermeye hazır hale gelmesi için kullanılır. Mailto linkini detaylı ve özenli biçimde yapılandırırsanız, bu linki kullanacak kişiler size kolayca elketronik postalar gönderebilecek ve elektronik posta gönderirken doldurulması alanları tamamlama zahmetinden kurtulmuş olacak.

Yalın Mailto linki oluşturmak;

<A HREF=“mailto:mailadresi@mailservisi.com">Bize mail göndermek için tıklayın</A>

Mailto Linkine konu eklemesi yapmak;

<A HREF="mailto:mailadresi@mailservisi.com?subject=Örnek Konu”>Örnek Konu hakkında bize mail göndermek için tıklayın.</A>

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.