Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Moderna, yarattığı pandemi durumu ve Covid-19 hastalığıyla büyük sorunlara neden olmuş Koronavirüs’e karşı aşı geliştirmesiyle kendisinden bahsettiren Amerikalı bir şirkettir. 2010 yılında Massachusetts’de kurulan Moderna, pek çok alanda çalışmalar yürütmektedir. Şirketin yöneticisi 2011 yılından itibaren Stephane Bancel’dir. Ayrıca kurucu ekipte pek çok bilim insanı da yer almaktadır.

Şirketin odaklandığı birçok alan ve uzmanlık bulunmakta diyebiliriz. Bu uzmanlıklar arasında mRNA, biyoteknoloji ve ilaç geliştirme gibi sağlık konusunda oldukça önemli başlıklar yer almakta. Buna karşın şirketin tek başına bir ilaç şirketi olduğunu söylemek de pek doğru olmayacaktır. Fakat şirket geliştirmeyi başardıkları aşı sayesinde büyük başarılar da elde etmiş durumda. Moderna bugün Amerika Birleşik Devletleri içerisinde hisse senedi en hızlı yükselen şirketlerden birisi olarak konumlanmış durumda. Bunda halkın şirketin geleceğini parlak görmesinin payını unutmamak lazım diyebiliriz.

Moderna

Moderna Aşısı Hangi Ülkenin

Moderna aşısı, Pzifer ve BioNTech aşılarının aksine iki ülkenin katkısıyla geliştirilmemekte. Moderna şirketi tarafından geliştirilme ve dağıtım faaliyetleri gerçekleştirilen aşı ABD menşeilidir. Ancak bununla birlikte diğer aşıyla ortak noktası mRNA şeklinde geliştirilmiş olmasıdır. Bu yolla geliştirilen aşılar, vücuda küçük dozlarda virüs enjekte etmezler ancak bununla birlikte lojistik çalışmaları da saklama koşulları nedeniyle oldukça zordur. Yine de okurlarımızı bilgilendirmek için hatırlatalım. mRNA diğer ilaç yapım metotlarına göre daha başarılıdır diyemeyiz, her yöntemin öne çıkan ve geride kalan yönleri bulunmaktadır. Moderna aşısını öne çıkartan asıl yönleriyse aşılanan insanlar üzerindeki başarılı grafiğidir diyebiliriz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.