Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

PDF (Portable Document Format), Adobe tarafından geliştirilen ve dünya çapında en çok kullanılan doküman türlerinden biridir. PDF’in sıklıkla tercih edilen bir dosya türü olmasının nedeni herhangi bir cihaz içerisinden kolaylıkla görüntülenebilir ve çıkartılabilir olma özelliklerine sahip olmasıdır. Bu nedenle PDF dosyaları başta yasal dokümanlar olmak üzere, banka bildirgeleri ve dekontları da olmak üzere birçok farklı alanda kullanıma sahiptir.

PDF

PDF Düzenleme

Bir PDF dosyasını düzenlemek istiyorsanız kullanabileceğiniz en kullanışlı yazılım yine Adobe tarafından geliştirilen Adobe Acrobat Reader DC’dir. Bu yazılım yardımıyla dijital ortam içerisinde hazırlanmış olan bir PDF dosyasını dilediğiniz gibi bir editör yardımıyla düzenleyebilirsiniz. Adobe’un yazılımına alternatif olarak piyasada yer alan diğer yazılımları kullanarak da dijital bir PDF dosyasını düzenleyebilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz dosya bir PDF olmasına karşın yalnızca gerçek evrakları içeriyorsa o halde maalesef PDF dosyasını düzenleyemeyebilirsiniz.

PDF Birleştirme

Yine Adobe Acrobat yardımıyla dilerseniz birden fazla PDF dosyasını tek bir PDF dosyası haline getirebilirsiniz. Bu işlem için ayrıca kullanabileceğiniz ücretsiz online çevirici smallpdf veya PDF birleştirmeye yardımcı olan pratik Google Chrome eklentisini kullanabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.