reklam
reklam

RPG Nedir? RPG Açılımı ve RPG Oyunları

RPG, hayali bir karakteri yöneterek senaryo boyunca rol yaptığınız bilgisayar ve video oyunu türüdür. Ortaçağda geçen bir RPG oyununda şövalye olduğunuzda, senaryo gereği şövalye olarak rol yapar ve oyunun karakterine uygun şekilde oyunu tamamlamaya çalışırsınız.

RPG oyunlarının büyük bir kısmında karakterler hayali olarak üretilir ve bu karakterler bazen yalnızca hayal dünyasında yer alan karakterlerden ibarettir. RPG temelli oyunların tamamında rol yapma oyunun bir parçası olmasına karşın farklı başarılarında elde edilmesi beklenir. Bu bazı oyunlarda en yüksek seviyeye ulaşıp, en iyi noktaya gelmek olurken bazılarında verilen görevleri verilen şartlarla birlikte yerine getirmek bazense sadece senaryoyu takip etmektir.

RPG Açılımı

RPG’nin açılımı Role-Play Game yani Rol Yapma Oyunu’dur. Oyunun fantastik bir dünyada geçiyor olması durumunda oyun fantastik rol yapma oyunu olarak da adlandırılabilmektedir.

RPG Oyunları

Bugünün modern dünyasında çıkış yapan video oyunlarının büyük çoğunluğunu RPG kategorisinin içerisine alabiliriz. Nitekim oyunların asıl amacı gerçek dünyadan uzaklaşırken fantastik bir karaktere bürünüp, senaryoyla birlikte hedefleri yerine getirmektedir. Bilgisayarınızda oynamak için RPG oyunları arıyorsanız, Steam’de yer alan RPG oyunları kategorisini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al