reklamsmm panel

SEO Hosting Nedir? SEO Hosting Kullanımı ve SEO Hosting Etkisi

SEO Hosting Nedir? SEO Hosting Kullanımı ve SEO Hosting Etkisi

SEO Hosting, kullandığınız barındırma hizmetindeki IP adresinin sunucu üzerinde yer alan diğer web sitelerinden farklı olmasıdır. Bu sayede vereceğiniz link çıkışları çok daha etkili olabileceği gibi web siteniz o sunucu üzerinde yer alıp spam çalışmaları yapan internet sitelerinden minimum etkilenecektir.

SEO Hosting Kullanımı

SEO Hosting’i tam ve etkili şekilde kullanabilmeniz için öncelikle SEO Hosting’in ne olduğunu anlamalı ve hangi durumlarda sizi avantajlı kılacağını bilmelisiniz. İnternet dünyası üzerinde yer alan tüm internet sitelerinin ve kullanıcılarının bir IP değeri vardır. Bu IP değerlerini bizim internet dünyasındaki adreslerimiz olarak kafanızda canlandırabilirsiniz. IP değerleri genellikle şuna benzemektedir;

 •  67.45.123.87

Bu IP değerinde noktalarla ayrılmış farklı basamaklar görüyorsunuz. İlk başta yer alan 67 kısmı A sınıfıdır, ikinci kısımda yer alan 45 B sınıfı, üçüncü kısımda yer alan C ve son bölümde yer alan ise D sınıfıdır. Yani yukarda gördüğümüz IP adresi A.B.C.D sınıflarına ayrılır.

Genellikle aynı sunucu üzerinde yer alan web adreslerinde IP değerli şu şekilde değişir;

 • Orneksite.com / 67.45.123.87
 • Ornekolmayansite.com / 67.45.123.79

Bu değerlerde gördüğünüz üzere IP değerinde sadece en son basamaklar farklıdır. Yani, bu barındırılan web siteleri D Class veya D sınıfında yer alan IP adresleridir. Arama motorlarınca sitelerin birbirinden farklı kabul edilmesi, diğer sitenin hareketlerinden etkilenmemesi, aynı sunucu üzerinde verdiği link çıkışlarından etkilenmemesi için D sınıfı ile birlikte en azından C sınıfının da farklı olması gerekir.

Yani, bu C sınıfında veya daha yüksek sınıfta özel bir IP değerine sahip olan barındırma alanlarını SEO Hosting olarak kabul edebiliriz. D sınıflarının değişmesinin hiçbir etkisi yoktur çünkü zaten iki IP adresi aynı olamayacağı için D sınıfı sürekli olarak değişkenlik gösterecektir.

Peki, kullandığımız veya tanıtım yazısı satın alacağımız blogların Class C IP üzerinde yer alıp almadığını nasıl anlayabiliriz? Manuel olarak yapacağımız Class C IP kontrolü çalışmaları oldukça fazla vaktimizi alacağı gibi  gözden kaçırma ihtimalimizi de arttıracaktır. WM Aracı'nın tüm kullanıcılarına sunduğu Class C IP kontrolü aracı sayesinde tek seferde birden çok internet sitesini kontrol edebilir ve gözden kaçırma şansınızı sıfıra düşürebilirsiniz. Class C IP kontrol aracına aşağıdaki link yardımıyla erişebilirsiniz;

SEO Hosting Etkisi

SEO Hosting satın almak isteyen kullanıcıların tümü alacağı bu barındırma alanının kendisine ne gibi avantaj ve dezavantajlar doğurabileceğini merak eder. SEO Hosting’lerin avantajları ve dezavantajlarına aşağıdaki sıralamalardan göz atabilirsiniz;

SEO Hosting’in Avantajları Nelerdir?

 • Paylaşımlı, Dedicated veya VPS hosting paketleri olarak barındırmalarını sağlayabilirler.
 • Farklı sınıfa ait IP değerleri sayesinde diğer sitelerden etkilenmezler.
 • C Sınıfı ve daha üzeri değere sahip olan siteler aynı sunucu üzerinde dahi link çıkışında bulunduklarında etkisi tam hissedilir.
 • Web sitelerinin trafikleri hakkında daha detaylı analizlere sahip olabilirler.
 • Arama sorgusu sonuçlarında daha iyi sonuçlar elde edebilirler.
 • Değerli bir yatırımdır, sitenizi satmanız durumunda fiyatı daha yüksek tutmanıza yardımcı olabileceği gibi siteniz daha değerli görünür ve talep artar.
 • Marka farkındalığını arttırır ve daha kaliteli görünmenize yardımcı olur (Özellikle reklam verirken)

SEO Hosting’lerin Dezavantajları Nelerdir?

 • Sıradan Hosting paketlerine göre daha pahalıdır ve her Web Hosting firmasında bu seçenek bulunmayabilir.
 • SEO Hosting sizi diğer sitelerden bağımsız kılar, bu nedenle yapacağınız Spam ve Blackhat çalışmalarınız daha kısa sürede belli olur ve kalıcı cezalar almanıza yol açabilir.
Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al