Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

VPS (Virtual Private Server), bir ana sunucu içerisinde birbirinden bağımsız olarak farklı sunucuların açılması ve bunların kullanımı sunulmasına verilen isimdir. VPS teknolojisi sayesinde kullanıcıların her biri kendine ait özel bir sunucu sahibi olurlar ve sunucu içerisindeki diğer kişilerin  kullanımlarından etkilenmezler.

VPS

VPS Server

Yukarıda kısaca tanımını yaptığımız sunucu birimlerinin her biri aslında birer VPS Server'dır. VPS sunucular paylaşımlı web hostinglerden daha pahalı olmasına karşın kullanıcısına daha geniş bir yetki sunduğu gibi CPU ve RAM gibi oranları da ihtiyacı kadarınca belirlemesine yardımcı olur. Bir VPS yani sanal sunucu sahibi olduğunuzda bu sunucu üzerinde web sitelerinizi barındırabilir, programlama çalışmalarınız için kullanabilir ve hatta Upload/Download işlemleri için dahi kullanabilirsiniz.

VPS Server Kurma

Artık günümüzde VPS sağlayan web hosting şirketlerinin tamamı satışını gerçekleştirdiği VPS sunucusu için istediğiniz herhangi bir işletim sisteminin kurulumunu gerçekleştiriyor veya paket açılışıyla kullanıcıya bir işletim sistemi seçeneği sunuyor. Bunun yanı sıra kullanıcıya verilen ekstra bir paket yardımıyla VPS sunucusuna istenen işletim sistemi daha sonradan özel olarak kurulabiliyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.