Giriş Yap / Kayıt Ol

SFS (Share For Share), sosyal medyada kullanımı yaygınlaşmış bir kalıptır. Anlam olarak Paylaşıma Karşılık Paylaşım şeklinde çevrilebilir. Özellikle sosyal medya sayfaları takipçi kitlelerini arttırmak, marka bilinirliklerini geliştirmek ve ucuz maliyetlerle, hatta çoğu zaman bedava bir şekilde reklamlarını yapmak için bu yolu kullanırlar. Kalıbı işlev olarak açıklamak gerekirse, eğer siz bir paylaşımınızda o sayfanın adını anar ve takipçi yollarsanız, onun da bunu uygulayacağını düşünebilirsiniz. Süreç genellikle bir sayfanın, diğerine özel mesaj yoluyla SFS ya da diğer bir adıyla S4S şeklinde kısa bir mesaj yollamasıyla başlar.

SFS yaparken uygulanabilecek çeşitli yollar vardır. Örneğin Instagram platformunda karşılıklı hikâye paylaşımı ya da direkt olarak fotoğraf ya da video paylaşımı yaparak, sayfa ismi etiketlenebilir. Yine bunu yaparken direkt olarak reklam yapıldığı söylenebilir ya da daha bir viral çalışma olabilmesi adına kullanıcıların ilgisini daha çok çekebilecek bir çalışma hedeflenebilir.

Bir başka konu ise SFS etkinliği başlatmak. Eğer herhangi bir ücret ödemeden kitlenizi büyütmek isterseniz, takipçi sayısı size yakın ve kitlelerinizin benzer olduğu diğer sayfalara S4S mesajı atabilirsiniz. Hatta sadece takipçi sayısından ziyade aktifliği baz alarak çalışma yapar ve karşı sayfadaki kullanıcıların da gerçekten beğeneceği içeriklerle reklamı tamamlarsanız çok daha yüksek verim alabilirsiniz. Aynı tavsiye reklam satın alacağınızda da geçerli diyebiliriz. Reklam verdiğiniz sayfanın kitlesinin gerçekten beğenebileceği içerikler ile reklam yaptığınızda ödediğiniz ücretlerin karşılığını çok daha iyi alabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.