reklam
reklam

Snapchat Nedir? Snapchat Nasıl Kullanılır ve Snapchat Silme

Snapchat Nedir? Snapchat Nasıl Kullanılır ve Snapchat Silme

Snapchat, arkadaş listenizde yer alan kişilere fotoğraflar, resimler ve video klipler göndermenizi yardımcı olan popüler bir mobil uygulamadır. Snapchat'i diğer video ve fotoğraf paylaşma uygulamalarından farklı kılan özelliği gönderdiğiniz fotoğraf ve videolara süre sınırı koyabiliyor olmanız ve kolayca düzenleyebiliyor olmanızdır.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat'i App Store veya Google Play aracılığıyla indirdikten sonra kayıt olma işlemine geçebiliriz. Snapchat uygulamasını açtıktan sonra Kayıt ol seçeneğine tıklayın. Daha sonra mail adresinizi ve şifrenizi yazın. Bir sonraki gelen ekrandan ise kullanıcı adınızı seçerek Snapchat'e giriş yapabilirsiniz.

Snapchat sunduğu alternatif yöntemlerle kısa sürede tanıdığınız arkadaşlarınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Arkadaşlarınıza da Snapchat hesabınız içerisinde yer verdikten sonra artık Snapchat'i kullanmaya hazırsınız demektir.

Snapchat İçerisindeki Temel Özellikler

  • Filtre Ekleme: Instagram ve diğer uygulamalardaki kadar fazla olmasa da Snapchat içerisinde de fotoğraflarınızı filtreleyerek onlara daha hoş bir görünüm kazandırmanız mümkün.
  • Çizim Yapma: Çizim özelliği sayesinde istediğiniz fotoğraf veya video üzerinde renkli spektrum sayesinde istediğiniz çizimleri meydana getirip, daha sonradan bu görsel dosyayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
  • Yazı Ekleme: “T” işaretiyle yer verilmiş olan yazı ekleme komutunu kullandığınızda fotoğraf veya video dosyalarının içerisine onları kişiselleştirmeye yardımcı olacak olan yazı penceresini açıp, görsellerinize renk katabilirsiniz.

Bu özellikleri keşfettikten sonra artık Snapchat'i kullanma aşamasına geçebilirsiniz. Şimdi isterseniz arkadaşlarınızla paylaşmak için yeni Snap'ler hazırlayabilir, isterseniz de arkadaşlarınızla canlı sohbet veya videolu sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Her gönderinize mutlaka zaman sınırı eklemeyi de unutmayın, bu içeriklerinizi çok daha güvenli kılacaktır.

Snapchat Silme

Snapchat üzerindeki hesabınızı tamamen silmek için https://www.snapchat.com/a/delete_account/ adresine tekrardan hesabınızla birlikte giriş yapın. Giriş işlemi sonrasında yapacağınız onaylama sonrasında Snapchat hesabınız tamamen silinecektir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al