Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

SWF, internette birçok web sitesinde denk gelebileceğimiz Flash isimli internet eklentisinin dosya uzantısıdır. Mimarisini Adobe firmasının atmış olduğu SWF dosyalarını açmak veya kullanmak için Shockwave Flash eklentisi kullanılmaktadır. Artık birçok internet tarayıcısı SWF formatıyla birlikte Flash Playerda destekliyor ve sorunsuz olarak Flash Player medya oynatıcısı yardımıyla internet üzerinde yer almakta olan dosyaların çalıştırılmasına yardımcı oluyor.

SWF

SWF Yapma

SWF ile birçok kullanıcı kendi Flash dosyasını meydana getirebilmektedir. SWF yapmak için internetten indirebileceğiniz birçok farklı amatör ve profesyonel yazılım bulunuyor. Bunlardan biri de SWF yapımında kullanılan popüler yazılım Sothink isimli programdır. SWF ile sizler de oyunlar, videolar ve görsel materyaller hazırlayarak bunların Flash yüklü olan diğer bilgisayarlar içerisinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

SWF Oynatıcı

SWF oynatıcı olarak tercih edilen en popüler yazılım yine Adobe tarafından üretilmiş olan popüler swf oynatıcısı olan Macromedia Shockwave Flash isimli yazılımdır. Ayrıca bunun yanı sıra bilgisayarınızın web tarayıcısında Flash desteği de yer alıyorsa bu tür dosyaları web tarayıcınız yardımıyla kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.