Giriş Yap / Kayıt Ol

Ultrabook, Intel’in tescili altında yer alan hafif ve performans açısından yüksek verim sunan bilgisayar kategorisidir. Ultrabook’lar hafif bilgisayarlar olmasına karşın benzeri bilgisayar kategorilerinin haricine yüksek performans özelliklerine sahiptir.

Ultrabook

Ultrabook konusunda ASUS’un Zenbook’unu en iyi örneklerden biri olarak gösterebiliriz. Ultrabook’lar işlemci olarak standart taşınabilir bilgisayarların aksine Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell mimarili işlemcileri kullanır.  Oldukça hafif ve kaliteli tasarım yapısıyla öne çıkmayı başaran Ultrabook’lar yüksek performans özelliği, düşük voltaj, uzun batarya süresi ve hızlı depolama disklerine (SSD) sahiptir.

Yüksek performans ve tasarım özelliklerine sahip olan Ultrabook’lar elbette performansına oranla farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Ortalama olarak Ultrabook’ların giriş modellerinin fiyatıysa 1000 Dolar civarında etiket fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Şuan için ülkemizde de yer alan global anlamda Ultrabook üreticileri markaların arasındaysa Acer, Asus, Lenova ve Toshiba markaları yer arıyor. 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.