kripto para yorum
wmaraci

Web Hosting Nedir? Web Hosting Sorgulama ve Web Hosting Alma

Web Hosting Nedir? Web Hosting Sorgulama ve Web Hosting Alma

Web Hosting, gerçek bir fiziksel sunucunun içerisinden ayrılmış sanal web, sitesi barındırma alanıdır. Diğer internet kullanıcılarının da, görebileceği bir internet sitesi yapmak istiyorsanız bir alan adına ve bu alan adından dosyalarınıza yönlenecek bir web hosting, hizmetine ihtiyacınız vardır. İnternet, üzerinde giriş yaptığımız her web sitesinin kod, dosyaları, veritabanları, görsel dosyaları ve ayar dosyaları mutlaka bir web barındırma hizmetinin içerisinde yer almakta ve bizler giriş yapmak istediğimizde bizlere aktarılmaktadır.

Web hosting barındırma alanlarının en küçüğüdür ve fiyat olarak en uygun olanıdır. web hosting hizmeti sayesinde bir veya birden fazla web sitesi tek bir barındırma paketi üzerinde yer alarak bir Domain, vasıtasıyla diğer kullanıcılara iletilir. Böylece web sitesi diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenebilir bir hal alır.

Web Hosting

Web Hosting Sorgulama

Web hosting, domain gibi bir servis olmadığı için sorgulanması mümkün değildir. Yine de popüler olarak birçok kişinin web hosting sorgulama ile olan kastı aslında o sunucu, içerisinde yer alan diğer internet sitelerini görmek veya özel IP, kontrolü yapmaktır. Nasıl ki bir dükkan satın alırken fiziki konumunun iyi dükkanların arasında yer almasını isterseniz web hosting satın alırken de aynı şekilde kaliteli web sitelerinin yer aldığı sunucu üzerinden bir web sitesi sahibi olmak isteyebilirsiniz.  Bir web sitesinin hangi sunucuda barındığını ve diğer sitelerin neler olduğunu görmek, hostingin IP türünü sorgulamak için https://wmaraci.com/site-araclari adresine giriş yaparak WM Aracı araçlarını kullanabilirsiniz.

Web Hosting Alma

Web sitenizin artık herkes tarafından görülebilir olmasını istiyorsanız bir web hosting alarak işe başlamanız gerekiyor. web hosting satın almak için yerli veya yabancı olarak tercih edebileceğiniz birçok sayısız hosting firması bulunmaktadır. Fiyatları, kaliteleri, hostinge dair özel özellikler, teknik destek kalitesi gibi değerler yükseldikçe firmaların kullanıcılarına sunmuş olduğu hosting hizmetinin fiyatı da yükselmektedir. Arama motoru yardımıyla veya WM Aracı forumları yardımıyla web hosting satın almak için gerekli olan ilk adımı atabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al