Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Windows 10 Fotoğraflar, Microsoft Photos ve Microsoft Fotoğraflar adıyla hizmet veren bir uygulamadır. İşlevsel bir görüntüleyici, resim düzenleyici ve resim paylaşım uygulaması olarak öne çıkan Microsoft Photos Freemium lisansına sahiptir ve anıldığı ismin aksine Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One, Series X ya da Series S işletim sistemlerinde de çalışmaktadır. Microsoft Windows 10 Photos ücretsiz bir olarak indirilebilen ve kullanılabilen bir programdır. Ancak uygulama içi çeşitli ürünleri kullanabilmek için satın almanız gerekebilir.

Microsoft Fotoğraflar uygulamasını rakibi olarak görülen diğer programlardan ayıran bir diğer özelliğiyse uygulamanın basit seviyede video editine de olanak sağlıyor olması diyebiliriz. Bu yönüyle sistem gereksinimleri oldukça mütevazı olan bu uygulama birkaç adım daha öne çıkıyor diyebiliriz.

Uygulamanın cihazınızdaki materyalleri uygun bir şekilde listeliyor ve görüntülenmelerine de olanak sağlıyor olması da programın kullanılma nedenleri arasında sayılmakta. Eğer siz de Windows bilgisayarlarınızda ve diğer cihazlarınızda güvenilir bir uygulama arayışındaysanız Microsoft Windows 10 Photos sizin için birebir olabilir.

Windows 10 Fotoğraflar

Microsoft Windows 10 Fotoğraflar Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Uygulamanın oldukça mütevazı sistem gereksinimlerinin olduğunu belirtmiştik. Ancak sistemi eski ve modern cihazlara göre güçsüz olan okurlarımız olabileceğinin de farkındayız. Bu nedenle basit sistem gereksinimlerini de sizinle paylaşalım.

  • Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 10 Mobile sürümü gibi işletim sistemlerinden birisine sahip olmak.
  • ARM, x64 ya da x86 bir mimariye sahip olmak
  • 400 MB’lık bir boş alana sahip olmak (Ekstra özellikler ve uygulama sürümleriyle küçük değişiklikler olabilir)

Programın özelliklerinin bilgisayar sürümüyle diğer sürümler arasında değişiklikler gösterebildiğinin de altını çizmek önemli. Maalesef bilgisayar harici cihazlarda Microsoft Fotoğraflar daha çok bir medya görüntüleme uygulaması olarak hizmet vermekte ve uygulamayı öne çıkartan düzenleme unsurları bu cihazlarda yer almamakta. Elbette bununla birlikte diğer cihazlarda uygulamanın kapladığı alan da daha az olabilmekte. Paylaştığımız sistem gereksinimlerinin yalnızca bilgisayarlar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer siz de videolarınız üzerine basit çizimler yapmak, metinler yerleştirmek ve fotoğraflarınıza Microsoft tarafından özenle hazırlanan filtreleri yerleştirmek istiyorsanız bilgisayar sürümüne göz atmayı unutmayın.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.