reklam
reklam

Youtube Nedir? Youtube Para Kazanma ve Youtube Video İndirme

Youtube Nedir? Youtube Para Kazanma ve Youtube Video İndirme

YouTube, tüm dünyaca popüler video paylaşım ağı ve barındırma servisidir. 2005 yılında 3 eski Paypal çalışanı tarafından kurulmuş ve kısa sürede yüksek bir popülariteye erişmiştir. 2006 yılına geldiğinde YouTube global arama motoru Google tarafından satın alınmıştır. Google'ın yan kuruluşu olarak hala dünyanın en geniş video paylaşım servisi olarak hayatını devam ettiren YouTube projesi içerisinde video klipler, televizyon klipleri, özgün videolar ve eğitim başta olmak üzere birçok alandan video barındırmaktadır.

YouTube Para Kazanma

YouTube, Google'ın satın alması sonrasında birçok farklı değişikliğe tabii tutuldu. Bunlardan en önemlisi de insanları YouTube'da paylaşım yapmaya yöneltecek yeni bir reklam modelinin geliştirilmesiydi. Google kendi platformlarını kullanarak videolar içerisinde Google AdSense'i kullandı. Böylece insanlar hem daha çok video yükleyecek hem de yüklediği başarılı videolardan gelir elde edecekti. İlk başta ABD gibi ülkelerde beta olarak denenen sistem daha sonra Türkiye'den de kullanılabilir hale getirilmiştir.

YouTube'dan para kazanabilmek için bir kanalınız ve telif hakları tamamen kendinize ait olan YouTube ve Google AdSense politikalarına aykırı olmayan video içeriklerinizin olması gerekiyor. Kanalınız ve içeriklerinizi hazırladıktan sonra hesabınız için para kazanma özelliğini açtırıp, videolarınız içerisinde Google AdSense reklamlarına yer verebiliyorsunuz.

İnsanlar videolarınızı izlerken bu reklamlara tıkladığı taktirde her tık başına belirlenen bir tıklama başı maliyet ile fiyatlandırılıyorsunuz ve böylece para kazanmanın da ilk adımını atmış oluyorsunuz. Google AdSense ödemeleriniz kesinleştikten hemen sonra ödemenizi belirlemiş ve onaylamış olduğunuz bir banka hesabına her ayın belli dönemleri içerisinde EFT yöntemiyle ulaştırmaktadır.

YouTube Video İndirme

YouTube'dan video indirmenin en pratik yolu kolayca verdiğiniz linki MP4 uzantısında veya FLV uzantısında size indirme olanağı sunan internet sitelerini kullanmaktır. Bu sitelerin yardımıyla sadece bilgisayarınızdan değil, tablet ve mobil cihazlarınızdan da başarıyla en kısa sürede YouTube videolarını indirebilirsiniz.

Eğer çok fazla sayıda video indirecekseniz o halde size bu işlemde yardımcı olacak ücretsiz bir YouTube Video Downloader yazılımını terich edebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al