Antivirüs Nedir? Antivirüs Programları ve Antivirüs İndir

Antivirüs Nedir? Antivirüs Programları ve Antivirüs İndir

Antivirüs veya antivirüs programı, bilgisayarınızı potansiyel tehdit unsurlarına karşı korumaya yardımcı olan yazılımlardır. Antivirüs yazılımları bilgisayarınızı hem internetten gelebilecek virüslere karşı hem de bilgisayarınız içerisinde yer alan virüslere karşı daha korunaklı hale getirmenin en kolay yoludur.

Antivirüs Programları

Antivirüs programları, bilgisayarınıza bir kalkanı ve gerçek zamanlı koruma sunan yazılımlardır. (Bazı yazılımlar özelleştirilmiş koruma seçenekleri sunabilir.) Bu yazılımlar bilgisayarınız herhangi bir olası tehditle karşılaştığında size bir uyarı mesajı gönderir ve zararlı bulunan yazılımları otomatik olarak karantinaya taşır. Böylece kimlik avı veya sisteminizi çökertmeye yönelik hazırlanan yazılımlardan etkilenmez ve güven içerisinde bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Özellikle bir Microsoft Windows işletim sistemi kullanıyorsanız mutlaka bilgisayarınızda sizi sürekli koruyacak bir antivirüs programına sahip olmanız önerilmektedir. Antivirüs programları ücretli veya ücretsiz sürümler olmak üzere iki farklı kategori altında incelenebilir.

Ücretli olan antivirüs yazılımları içerisinde daha çok fonksiyona yer verir ve sizi daha aktif şekilde koruyabilir. İş dünyasında yer alan ve ofis bilgisayarı olarak kullanılan bilgisayarlar için ücretli yazılımlar bu nedenle daha çok önerilir. Güvenlik şirketleri tarafından geliştirilen bu yazılımlar sürekli olarak gelişir ve en yaygın olan, en yeni çıkan virüsler otomatik olarak veritabanına eklenir. Sonuç olarak bilgisayarınız her zaman tetikte kalabilir.

Malware Nedir? Malware Virüsü ve Malware Temizleme
İlginizi Çekebilir!

Malware Nedir? Malware Virüsü ve Malware Temizleme

Scumware olarak da adlandırılan Malware; bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek, yazılımlarınızı ortadan kaldırmak, sistem hatalarına neden olmak, kullanım alışkanlıklarınızı incelemek veya bilgisayarınızı saldırılara kar...

Antivirüs İndir

Bilgisayarınızı online ve offline tehlikelere karşı korunaklı kılmanız için aktif bir antivirüs programına sahip olmanız şart. Aşağıdaki listedeki antivirüs yazılımlarıysa sizin indirmeniz için seçtiğimiz ücretsiz lisansla kullanılabilen en popüler antivirüs programlarıdır;

Avast Free Antivirus 2016

Avast Free Antivirus ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en yetenekli antivirüs yazılımlarından biridir. Gelişmiş kontrol mekanizmasının yanı sıra antiphishing konusundaki yeteneğiyle Avast diğer antivirüs yazılımlarına göre bir adım daha önde yer alıyor. Üstelik 2016 sürümüyle birlikte artık kullanıcılara Router tarama ve parola yöneticisi gibi gelişmiş özellikler de tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Avast Free Antivirus 2016'yı İndirmek için Tıklayın

AVG AntiVirus Free (2016)

Yapılan test sonuçlarına göre AVG AntiVirus en yüksek koruma skoruna sahip olan yazılımlardan biri olarak zirvede yer alıyor. Hem ücretsiz hem de yüksek kapasiteli bir AntiVirüs yazılımı kullanmak istiyorsanız AVG sizin de tercihiniz olabilir.

AVG AntiVirus Free (2016)'yı İndirmek için Tıklayın

Panda Free Antivirus (2016)

Panda en az ücretli antivirüs programları kadar yüksek performans sunan ve yıllardır kişisel kullanıcıların bir numaraları tercihleri arasında yer alan antivirüs yazılımıdır. Antivirüs yazılımından hem görsellik hem de sayısız öne çıkan koruma özellikleri bekliyorsanız Panda'yı mutlaka denemelisiniz.

Panda Free Antivirus (2016)'yı İndirmek için Tıklayın

Bitdefender Antivirus Free Edition (2014)

Bitdefender kullanıcıları tarafından daha çok ücretli sürümleriyle tanınan gelişmiş bir antivirüs yazılımıdır. 2014 Yılında piyasaya sürülen Free Edition damgalı ücretsiz yazılımıysa hala kullanılabilir ve güncel yazılımlara kafa tutan bir koruma kalkanı denebilir.

Bitdefender Antivirus Free Edition (2014)'ı İndirmek için Tıklayın

Check Point ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 2016

ZoneAlarm Free Antivirus ve Firewall 2016 size Kaspersky'ın gelişmiş koruma deneyimini sunuyor. Özellikle kişisel kullanımlar için ideal sayılabilecek Check Point ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall'ın tek dezavantajıysa Türkçe dil özelliğini sunmuyor olması.

Check Point ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 2016'ı İndirmek için Tıklayın

Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ 11

Lavasoft'un sunduğu Ad-Aware Free Antivirus yazılımı çoğunlukla malware konusunda uzman kabul edilen yazılımlardan biri. Birçok kişisel kullanıcı için yeterli performansı sunabileceğini düşündüğümüz yazılım ne yazık ki ücretli sürümüne oranla tüm özelliklerinde harika bir performans sunmuyor.

Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ 11'i İndirmek için Tıklayın

Malwarebytes Anti-Exploit Free

Malwarebytes Anti-Exploit Free internet tarayıcılarınızı exploitlere karşı koruyor ve size yeterli bir performans sunuyor. Ücretsiz olarak denenebilecek en yeterli antivirüs yazılımlarından biri denebilir.

Malwarebytes Anti-Exploit Free'yi İndirmek için Tıklayın

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 IT
  feride Marmara univ.Gazetecilik mezunuyum IT de hangi alanlarda çalışma imkanımız olur acaba?... IT
 • 2 Fiverr
  Mehmet Ege Yetiş Sitede kart onaylaması yapmak istedim ve benden bir miktar para ödeme yapmamı istedi (önce 145 daha ... Fiverr
 • 3 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 4 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 5 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al