wmaraci reklam

Malware Nedir? Malware Virüsü ve Malware Temizleme

Malware Nedir? Malware Virüsü ve Malware Temizleme

Scumware olarak da adlandırılan Malware; bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek, yazılımlarınızı ortadan kaldırmak, sistem hatalarına neden olmak, kullanım alışkanlıklarınızı incelemek veya bilgisayarınızı saldırılara karşı tamamen açık hale getirmek amacıyla hazırlanan kötü amaçlı yazılımlardır. Bir bilgisayar herhangi web sitesini ziyaret ederek, virüslü bir yazılım indirerek veya virüslü bir yazılımı kurarak/çalıştırarak Malware yazılımın etkisi altında girebilir.

Malware Virüsü

Malware bir bilgisayar virüsüdür ve virüsün tipi özelliklerine göre kullanıcılarına büyük hasarlar verebilir. Bu tür virüslerin insanlar tarafından meydana getirilmesi ve yayılmasının üç farklı nedeni vardır;

 1. Para kazanmak
 2. İnsanların Bilgilerini Çalmak
 3. Sistemler üzerinde hata meydana getirmeye istekli olmak

Bu yukarıdaki üç nedenden dolayı herhangi bir bilgisayar korsanının meydana getirmiş olduğu bir Malware virüsünün hedefinde kalabilirsiniz. Malware virüslerden kendinizi korumanız için hem ekstradan koruyucu yazılımlar kullanmanız hem de internetteki tehditler konusunda dikkatli davrananız gerekiyor.

Bitdefender Nedir? Bitdefender Antivirüs Programı ve Bitdefender İndir
İlginizi Çekebilir!

Bitdefender Nedir? Bitdefender Antivirüs Programı ve Bitdefender İndir

Bitdefender, 2001 Yılından itibaren güvenlik yazılımları geliştiren Romanya merkezli bir güvenlik yazılımı şirketidir. 2001 Yılında en popüler ürünü olarak Bitdefender antivirüs yazılımını yayınlanan şirket, 2004 yılına ula...

Malware Temizleme

Bilgisayarınızda herhangi bir Malware yazılımın varlığından şüphe duyuyorsanız bilgisayarınızı taramanın vakti gelmiş demektir. Malware yazılımlara karşı sürekli alarmda olunabilmesi için bilgisayar kullanıcılarının yapabileceği en iyi şey kaliteli ve sürekli destek sağlanıp güncellenen bir antivirüs yazılımı satın almasıdır. Böylece hem kendinizi internet tehtidlerine karşı tetikte tutabilir hem de bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımları anında ortadan kaldırabilirsiniz.

Tabii, bu önerilen yöntemin dışında da bilgisayarınızdaki Malware yazılımları temizleme konusunda size yardımcı olabilecek birçok farklı yazılım mevcut. Ad-Aware, Malwarebytes Anti-Malware, Microsoft Windows Defender,AVG AntiVirus Free, Bitdefender Antivirus Free Edition gibi ücretsiz yazılımlardan herhangi birini indirip, bilgisayarınıza kurmanız ve ardından bilgisayarınızı seçtiğiniz güvenlik yazılımının yardımıyla detaylı bir tarama işleminden geçirmeniz fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 2 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 3 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
 • 4 Home Ofis
  dilara Merhaba, nace kodu 62 01 01 işyerleri home ofis çalışabilir mi? ruhsat alma zorunluluğu var mı?... Home Ofis
 • 5 EULA
  elifnaz Google eula herhangi bir ücret almaktamidur yani paralı mıdır... EULA
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al